צפו: ח"כ באסל גאטס מדבר מהמשט בדרך לעזה (וידאו)

שליח חדשות 2 עם פעילי המשט לעזה ועם חבר הכנסת באסל גאטעס מתוך בטן האניה. צפו

זאת הפעם השלישית שמתכנסים כמה עשרות פעילים ביוון לקראת "משט החירות" לעבר חופי עזה. הציוד הועמס, נערכו תיאומים בין חמש הספינות והפעילים מתעקשים: לא נתעמות עם צה"ל.

בין המשתתפים חברי פרלמנט אירופים וערבים יחד עם אישים בולטים כמו נשיא תוניסיה לשעבר. אבל מי שמרכז את עיקר העניין בישראל ועורר סערה גדולה הוא חבר הכנסת באסל גטאס, שמצידו לא חושש מהמהומות שיתרחשו בכנסת עם שובו לישראל. "זה ניסיון נואל של הימין להסיר את הלגיטימיות לא רק מהייצוג הפוליטי של הערבים בכנסת אלא מכל הערבים מעצם הימצאותם במדינה", הוא אומר לאוהד חמו מהמשט.

צפו:

(באדיבות רשת)

כזכור, חמש שנים לאחר משט המרמרה בו נטלה חלק ח"כ חנין זועבי , מגיעה תורה של ספינת המאריאן לעמוד במרכזו של משט נוסף לעבר עזה. המשט הנוכחי גורר התעניינות רבה זאת בשל השתתפות הצפויה של ח"כ באסל גטאס.
הח"כ הקיצוני מבל"ד שיגר מכתב לראש הממשלה ולשר הביטחון ובו הבהיר שיעלה על המשט לעזה.

בראיון לגל"צ התייחסה חברת הכנסת חנין זועבי מהרשימה המשותפת לצעד של חברה למפלגה ואמרה כי הייתה רוצה להשתתף בעצמה במשט: "לצערי אני לא משתתפת במשט, זה לצערי כי המצור לא הסתיים…כל בן אדם נורמלי היה משתתף במאבק נגד מצור ונגד כליאת שני מיליון בני אדם על פיסת אדמה".
על משט המרמרה אמרה זועבי: "המשט לא הצליח במאה אחוז ולכן יש צורך בעוד משט. אם המשט הזה לא יצליח יש צורך בעוד משט ויש צורך להעמיד לדין בבית הדין הבינלאומי את האחראים הפוליטים והצבאיים".

לשאלה האם גם מחבלי חמאס צריכים להגיע לבית הדין הבינלאומי השיבה זועבי: "שבית הדין יחקור הכל, עובדה שישראל מפחדת יותר מחמאס".

זועבי הוסיפה: "אחוז הסחורה שנכנסת לעזה הוא 15%, אחוז האבטלה הוא 44%, אחוז המובטלים הצעירים הוא 60% ואחוז העוני הוא 40%…מדינת ישראל עודנה שולטת ועל פי החוק הבינלאומי מידת האחריות היא כמידת השליטה. יש משט כי דעת הקהל הישראלית לא יכולה להסכל בראי, אל תצפו לחיים נורמליים בתוך ישראל כשהכיבוש והמצור נמשכים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.