צפו: חתולים מסתובבים ברשת "יינות ביתן" (וידאו)

תיעוד מביך: מה קורה ברשת יינות ביתן?תחקיר ערוץ 2 חושף את הזוועה- חתולים במקררים ועל הגבינות והבשר, עובש על הגבינות, כל זאת ברשת השנייה בגודלה בישראל.{ תחקיר חדשות 2}

מה קורה ברשת יינות ביתן?תחקיר ערוץ 2 חושף את הזוועה-  חתולים במקררים ועל הגבינות והבשר, עובש על הגבינות, כל זאת ברשת השנייה בגודלה בישראל.

כתבת חדשות 2 Online אביבית מיסניקוב שחדרה לרשת בתור מוכרת  תיעדה בין היתר את סניף רעננה של רשת יינות ביתן, אחת מרשתות המזון הגדולות בארץ. עדויות העובדים בסניף מטרידות. חתולים,  נכנסים דרך קבע לסניף, אוכלים מהמזון, דורכים על משטחי הבשר והעופות. "כל יום יש לך שם חתולים חוגגים במעדניה, כל יום", מספר אחד העובדים. "אני לא קונה בסניף".

התמונות צולמו  בחודש ספטמבר בשעות הלילה, כשהסניף ריק מאדם. החתולים נכנסים לסניף דרך חורים במתחם,  בחיפוש אחר אוכל בין היתר נראה חתול מסתובב על משטחים עליהם יונחו למחרת בבוקר העופות והבשר.

"בבוקר יגיע הקצב, יניח על זה את מוצרי הבשר שאנחנו קונים, בלי לדעת שהיה פה חתול", מסביר יו"ר ארגון הרופאים הווטרינריים ברשויות המקומיות, ד"ר משה רפלוביץ'. "אנחנו יודעים איפה החתולים האלה מסתובבים כשהם לא בסניף, הם מסתובבים בחוץ, בתוך פחי האשפה. חלקם חולים מאד, וכל זה נמרח על המשטח".

"באחת הפעמים ביקשו ממני להוציא גבינות קשות מתוך המקרר, גבינות שאין ספק שהן עם עובש", מתארת מיסניקוב. "ירוק זה הצבע היחידי שראיתי. ביקשו ממני פשוט לגרד בסכין את העובש מלמעלה, לתת לזה שקית ומדבקה של אותו יום ולהכניס למקרר".

"באחת הפעמים ביקשו ממני להוציא מגשים עם גבינה מגורדת, שעל המגש הייתה מדבקה עם תאריך נורא ישן", המשיכה. "ביקשו ממני לשים בקופסאות חדשות עם מדבקה ותאריך של אותו היום".

ולא רק ברעננה,  שני חתולים על משטחי הבשר ובמעדניה  תועדו גם בסניפים ברחובות, בנצרת עילית ובעפולה. בטבריה אלו שני חתולים במחלקת הדגים, ובבית שמש חתול אוכל באין מפריע ממוצרי בשר ארוזים.

"מקום כזה צריך לסגור אותו", אומר ד"ר רפלוביץ'. "לא לאפשר מכירה של מזון במקום כזה. זה לא רק על המקררים האלה, אלא על כל המזון שנמצא בחנות, הוא חשוף לזיהומים. צריך לסגור עד שהוא נאטם באופן סביר לחתולים וזה דברים שאנחנו יודעים לעשות, ולהעביר אותו חיטוי יסודי. כי הזיהומים מסתובבים בתוך העסק הזה".

ברשת יינות ביתן מודעים כנראה לבעיה זמן ממושך, "עבודה מול תקשורת במקרי משבר". נכתב במצגת, אחד התרחישים: תלונות על בעלי חיים מסתובבים בתוך הסניף. לקח לרשתות המזון: מוטב לטפל בבעיה ולא להזדקק ליועצי תדמית ולמומחים לניהול משברים.

מיינות ביתן נמסר בתגובה לחדשות 2: "על פי חוקי מדינת ישראל והשירות הווטרינרי, אין לפגוע ולהזיק לחתולים, על אף הימצאותם וכניסתם למקומות שבהם אין הם אמורים להיות. נהלי הרשת ברורים ונוקשים מאוד בעת המצאות בעלי חיים בסניפים, לפיהם יש להוציא אותם מהמקום ללא פגיעה ומיד לאחר מכן, להשליך ולהשמיד כל מוצר מזון שהיה במגע ישיר או בסביבת בעל החיים ולבצע ניקיון יסודי באזור. סניפי הרשת מוגנים בצורה המרבית הכולל רשתות, אך לכולם ידוע כי אין העומד בפני החתול שרוצה להיכנס למקום כלשהו.

"הדברים המובאים בסרטון על ידי תחקירנית מטעמכם הינם בניגוד מוחלט לנהלי הרשת ואנו רואים זאת בחומרה רבה. נהלי הרשת קובעים מפורשות שעל כל הגבינות במעדניה מקפידים, בלי יוצא מהכלל, על תאריכי יצור ופגי תוקף. הנהלים חודדו מחדש לכל עובדי הרשת הרלוונטיים והלקחים הופקו".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. בתור לקוח של שנים אני חייב רק לציין שיינות ביתן מביאים סחורה מצוינת ואף פעם לא נתקלתי בגבינה מקולקלת או בשר לא טרי! אין דבר כזה תמיד טעים וטרי.

    אדם |
    הגב