צפו: יוסי זילברמן עלה עם פעילי הימין להר הבית (וידאו)

כתב חדשות 2 Online יוסי זילברמן הצטרף לסיור של קבוצת יהודים במקום הכי נפיץ, כנראה, במזה"ת: קללות מכל עבר, שוטרים צמודים שמאיצים במבקרים ואנשי וואקף שמנסים לערוב לביטחונם. כך זה נראה מבפנים‎

וידאו באדיבות רשת

 

הבוקר (שני) כ-800 מאות בני אדם שביקשו לסייר במקום, מתוכם 40 יהודים התלווה יוסי זילברמן מערוץ 2 לביקור במתחם הקדוש והמאובטח ביותר, הר הבית .

כשמגיעים לחלקו הצפוני של המתחם מגלים כיתות לימוד שבהן מצטופפים נערים מוסלמים שהחלו  בקריאות גנאי בערבית ובעברית מבעד לסורגי החלונות. נראה כי רוב אנשי הקבוצה לא התרגשו יותר מדי מהקללות, אך השוטרים המלווים האיצו בנו להמשיך ולהתקדם בסיור.

יונתן, חייל צה"ל בסדיר, הגיע לסיור זה היום השני ברציפות. הוא מחליף את נעלי הצבא האדומות בכפכפים, בשל הנוהג היהודי שלא לעלות למקום בנעלי עור, ושאל בבדיחות שוטר מג"ב: "אין שם שוטרי מצ"ח נכון?". בהמשך הוא סיפר כי אין בעיה מבחינת הרשויות לעלות להר עם מדי צבא למרות שבעבר חל איסור על כך.

משה חכים, כבן 40, מבקר בהר מדי שבוע במשך שנים. "למרות המצב הקשה באזור, אני חש אופטימיות לגבי העתיד", אמר . "אני מרגיש שקרב היום שבו נוכל אפילו להעלות קורבן פה בהר הבית. הביקורים שלנו כאן מעבירים מסר גם לאוכלוסייה המקומית ואם נמשיך בכך נוכל לעשות הרבה יותר כאן במתחם, וכולם יהיו מרוצים – המוסלמים, הנוצרים והיהודים".

משפחת כהן – גילה, בעלה ובנם יהודה – נראו נרגשים ונלהבים בביקורם הראשון בהר. ההורים הרבו לתעד וצילמו את בנם על רקע כיפת מסגד אל אקצא. "זו הפעם הראשונה שלנו כאן, אבל אנחנו לא חשים את קדושת המקום. המצב שבו אנחנו לא יכולים לעצור ולהתרשם, ובטח לא להתפלל, לא באמת מאפשרת לספוג את קדושת המקום".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.