צפו: יעקב אשר מחזק את רה"מ

ח"כ יעקב אשר, אמר היום במליאת הכנסת בדיון שהתקיים בהצעה לסדר בנושא "השפעת ביטול "מתווה הכותל" על יחסי ישראל ויהדות התפוצות" – צפו

בצל הקמפיין התקשרותי של הרפורמים כנגד מתווה הכותל,פנה ח"כ אשר בדיון במליאה לראה"מ וחיזק את רוחו: "כמו שלא נכנעת לסנקציות על רקע מדיני או ביטחוני, כך לא תיכנע לאנשים שמתגרים ומהלכים אימים עלינו ומנסים לעורר ריב ומדון במקום המקודש ביותר לעם היהודי!", אמר אשר.


ח"כ יעקב אשר, אמר היום במליאת הכנסת בדיון שהתקיים בהצעה לסדר בנושא "השפעת ביטול "מתווה הכותל" על יחסי ישראל ויהדות התפוצות", כי ההתגרות בכותל החלה כבר לפני עשרות שנים וכי על ראש הממשלה לעמוד איתן נוכח האיומים והלחצים המופעלים עליו. לדבריו, "זה לא דבר חדש. אדוני השר הנגבי, אתה יכול להרגיע את ראש הממשלה, כבר היו פה ראשי ממשלה משמאל ומימין שהתמודדו עם זה. היו ניסיונות כבר אז".

בראשית דבריו, פנה ח"כ יעקב אשר לח"כ רוזין ממרצ שנשאה דברים לפניו, ואמר לה "תסבירי לי את ההתנגדות שלך לחוק המואזין שגם אותו לא אהבנו,  ידעת לעמוד מעל דוכן זה ולהסביר בטוב טעם על החשיבות לשמור על מנהגים של דתות אחרות  אולי תנסי לחשוב הפוך ולהסביר מדוע כעת את מתנגדת.

 

בדבריו הסביר ח"כ יעקב אשר, כי כבר בשנת 68, התקיים דיון אותו יזם בוועדת הפנים חבר הכנסת לשעבר אורי אבנרי, וכבר אז החליטה הוועדה להתנגד לתפילות מעורבות שביקשו רפורמים (אז: ארגון יהדות מתקדמת) לקיים בכותל המערבי. בין היתר אמרה הוועדה כי הדבר גורם לריבוי מחלוקת, ויש לשמור על מסורת ההפרדה הנהוגה.

 

הממשלה התנגדה אז,  וכך הסכימו כל הח"כים מכל סיעות הבית , שהנושא הזה הוא מעבר להיבטים דתיים. גם הם טענו כי גם צעירים מוסלמים שאינם נוהגים ללכת למסגד יחלצו נעליהם לפני כניסה למסגד. הם יכבדו את מסורת המקום, לא ינסו להפוך אותה למתקדמת.

 

אדוני ראש הממשלה מסע ההפחדות נגדך הזה אינו חדש, היו ראשי ממשלות שלא נכנעו ללחצים הללו אינך הראשון וכנראה לא האחרון.

 

שמירת המסורת במקום הכל כך מקודש לעם היהודי שהוא הקונצנזוס הגדול ביותר זה תפקידו של ראש מממשלה. אל תירא ואל תפחד! כמו שלא נכנעת לסנקציות על רקע מדיני או ביטחוני, כך לא תיכנע לאנשים שמתגרים ומהלכים אימים עלינו ומנסים לעורר ריב ומדון במקום המקודש ביותר לעם היהודי!.