צפו: כדי להגיע לתחנת האוטובוס בבני ברק צריך לטפס 3 קומות בלתי נסבלות ולחצות גשר – וידאו

הגשר הגדול שנפתח מעל נחל הירקון ומסילת ברזל ברחוב מבצע קדש בגבול שבין תל אביב, רמת גן ובני ברק נפתח לפני קרוב ל-10 שנים.

לכלי הרכב אין שום בעיה בגשר, אך מאות הולכי רגל שרוצים לחצות את הרחוב או להשתמש בתחנות האוטובוס שעל הגשר נאלצים לעלות ולרדת גובה מקביל לשלוש קומות. והחמור מכל מדרגות נעות או מעלית לא דואגים כלל. ולא רק זה, אלא אין כל אפשרות לעבור את הכביש מבלי לעלות על הגשר – מסילת הברזל מגודרת והאפשרות היחידה לחצות את הירקון היא רק בגשר הולכי רגל שנמצא 600 מטרים מערבה. כל מי שמגיע מרמת גן או בני ברק ומעוניין להגיע לתחנת הרכבת חייב לעלות על הגשר, וכן כל מי שמעוניין להגיע מהרכבת לאזור הקניונים או האיצטדיון.

כמו"כ אין באזור שום גישה אלטרנטיבית שאינה מחייבת לעלות במדרגות, למרות גובהן, וזאת למרות מספר האנשים הגבוה שמגיע לאזור.

אנשים מבוגרים מתלוננים על כך שזה קשה מאוד למבוגרים במיוחד, זאת בעיה גדולה מאוד בגלל המדרגות. זה פשוט מוות לעלות את זה. גם לנשים עם עגלות תינוק זאת משימה בלתי אפשרית.

מחברת נתיבי איילון האחראית על הגשר נמסר בתגובה לחדשות 2: "ישנם מגוון פתרונות תנועה המוצעים לעוברים ושבים, כאשר הרמפות מאפשרות תנועה אל ומהגשר לאנשים עם צרכים מיוחדים. המדרגות מותאמות לכאלה שאינם מוגבלים".
עוד נמסר כי "הגשר אינו במצבו הסופי, ובעתיד אמור להבנות חלק נוסף עליו יעבור הקו הצהוב של מערכת הסעת ההמונים. בהתאם לכך נבחנות חלופות להנגשה טובה יותר בין הגשר לתחנת הרכבת". אמרו מהחברה.

צפו בכתבה על הגשר המקשה את הולכי הרגל – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.