צפו: כוח צה"ל מאתר והורס את המנהרה(וידאו)

דקות לאחר הפרסום על איתור והריסת מנהרת חמאס בשטח ישראל, מפיץ דובר צה"ל תיעוד מיוחד של גילוי המנהרה והריסתה {תיעוד מיוחד}

דקות לאחר הפרסום על איתור והריסת מנהרת חמאס בשטח ישראל, מפיץ דובר צה"ל תיעוד מיוחד של גילוי המנהרה והריסתה. צפו

https://vimeo.com/163223073

כאמור, הבוקר הותר לפרסום כי כוחות הביטחון איתרו לאחרונה בשטח ישראל באזור סופה פיר של מנהרה שנחפרה מרצועת עזה. במערכת הביטחון מעריכים כי מדובר במנהרה חדשה יחסית, שנחפרה לאחר סיום מבצע "צוק איתן" בקיץ 2014. המנהרה נחשפה באמצעות המערכת החדשה לגילוי מנהרות.

פיר הכניסה למנהרה נמצא בדרום הרצועה בגזרת חאן יונס והיא נחפרה בעומק של 30 מטר מתחת לאדמה. המנהרה שנחשפה חוצה את גדר הביטחון ופיר היציאה נמצא כמאה מטר בתוך שטח ישראל. פתח המנהרה לא נמצא סמוך ליישובים – ככל הנראה כי המחבלים העריכו שבקרבת יישובים תהיה יותר אבטחה.

המנהרה נחשפה על ידי המערכות שנפרשו בשבוע שעבר סמוך לסופה בדרום הרצועה. היא אותרה בהמשך על ידי קידוחים. נחפרה אחרי צוק איתן על ידי חמאס מנהרה דומה לאלה שחשף צה"ל במהלך צוק איתן. המנהרה שנמצאה מבוטנת באורך של כשני ק"מ וחצתה לתוך השטח הישראלי. צה"ל פעל במרחב הזה בימים האחרונים, מיפה וטיפל במנהרה כך שאינה מבצעית יותר. הערכה בצה"ל היא שנבנתה כדי לשמש את חמאס ביום פקודה ולא לטווח הזמן המיידי.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.