צפו: כך השתלטו על המשאית בנתב"ג אמש – תיעוד וידאו שלב אחר שלב

הדרמה שהיתה בלילה, כשמשאית ובה החשודים הפלסטינים ניסו לפרוץ לנתב"ג, תועדה כולה במצלימות האבטחה,בה נראים המאבטחים כשהם רודפים אחרי שני חשודים שהצליחו להתקרב עד 200 מטר משדה התעופה.

ראש חטיבת הביטחון בנתב"ג זהר גפן סיפר את השתלשלות האירועים: "משאית שנגנבה מהשטחים הגיעה לפנות בוקר לכניסה לטרמינל. הבודק בשער קרא לנהג לעצור והוא לא נענה לקריאות, לא הציג תעודת זהות ולא כלום. אחרי שקראו לו לעצור, המשאית פשוט המשיכה בנסיעה לתוך נמל התעופה מתוך כוונה לדרוס את הבודק הביטחוני שבכניסה".
"המאבטח פתח בירי לעבר גלגלי המשאית לאחר שהבין שהיא לא מתכוונת לעצור והתכוונה לדרוס אותו", והוסיף "תוך זמן קצר הופעלה תרגולת חירום שבמסגרתה חסמנו את הפוטנציאל של הגעת המשאית לטרמינל. המשאית שהגיעה נעצרה ולוותה על ידי סיור חמוש. לאחר חקירה ראשונית גילינו שבמשאית היו שני שב"חים פלסטינים, נהגים מהשטחים".
גפן אמר כי הצליחו מיד להשתלט עליהם והם עצורים: "המשאית נוטרלה תוך זמן קצר מאוד. החשודים נעצרו בנוהל מעצר חשוד", ושמח לבשר כי "החזרנו את הפעילות לשגרה בנתב"ג כעבור זמן קצר ונשלל הכיוון הביטחוני".

מנהל נמל התעופה בן גוריון שמואל זכאי אמר כי המאבטח פעל כמו שצריך ולפי כל הנהלים, "המאבטח ירה 4 פעמים לעבר המשאית החשודה, על בסיס התרגולים שביצענו בעבר. בזכות פעולתו ומוכנות צוותי האבטחה נמנע נזק גדול בהרבה והאירוע הסתיים ללא נפגעים".

צפו בתיעוד ההשתלטות – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.