צפו: כך התקבל ראה"מ בהודו

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך בביקורו המוצלח בהודו שם הוא זכה לקבלת פנים חמה במיוחד. צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך בביקורו המוצלח בהודו שם הוא זכה לקבלת פנים חמה במיוחד. בהצהרות משותפות עם ראש ממשלת הודו נרנדרה מודי, בירכו המנהיגים אחד את השני.

ראש הממשלה מתקבל עם סוסים בארמון בהודו

קבלת הפנים לראש הממשלה נתניהו בארמון הנשיאות בהודו

קבלת פנים מרגשת בארמון הנשיאות בהודו – כבוד גדול למדינת ישראל!A moving welcome ceremony at the presidential palace in India – a great honor for the State of Israel!(וידאו: עומר מירון, לע״מ. סאונד: בן פרץ, לע״מ)

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ יום שני 15 ינואר 2018

"תודה לך ידידי מודי, על הידידות והאירוח יוצאי הדופן שהענקת לי", פתח ראש הממשלה, "התרגשתי עד עמקי נשמתי היום מהטקס. זה היה ביטוי לא רק לכבוד שאתה רוחש לי, אלא לכבוד שאתה רוחש לעם ישראל ומדינת ישראל. אתה מנהיג מהפכן במובן הטוב ביותר של המילה "מהפכה". אתה מחולל מהפכה בהודו. אתה מזניק את המדינה המדהימה הזאת קדימה לעבר העתיד ואתה מחולל מהפכה ביחסים בין ישראל והודו".

נתניהו המשיך וציין בנאומו את ההיסטוריה של שתי האומות: "אני בנו של היסטוריון. עמינו הם בני אלפי שנות היסטוריה. הודו וישראל הן שתיים מהציוויליזציות העתיקות ביותר על פני כדור הארץ, ולכן מדהימה העובדה שעד שאתה ביקרת בישראל, אף לא מנהיג הודי אחד ב-3,000 שנות קיום ריבוני יהודי שלנו לא ביקר בישראל. אתה המנהיג הראשון של הודו שעשה זאת. ולכן מדובר היה בביקור פורץ דרך. הוא הצית את הדמיון של כל הישראלים וכמובן הישראלים הרבים ממוצא הודי שהגיעו, ואיך אומר זאת? חשבתי שאני נמצא בהופעת רוק. זה היה אירוע היסטורי.

ראש הממשלה הזכיר בנאומו את הקרב ההירואי שניהל חיילים הודים לפני מאה שנה בחיפה," חיילים הודים אמיצים מילאו תפקיד מכריע בשחרור מדינת ישראל וארץ ישראל. זה הוביל לעצמאותנו. וגם אתמול התרגשתי עמוקות במעמד ההוקרה לאותם לוחמים ומפקדים הודים אמיצי לב שמסרו את חייהם באותו קרב היסטורי. אנו מוקירים את זכרם שעה שאתם מציינים היום את "יום הצבא ההודי". יהודי הודו מעולם, במשך למעלה מ-2,000 שנה, לא חוו אנטישמיות כמו זאת שחווה עמינו בכל כך הרבה ארצות אחרות. זוהי תעודת כבוד לציוויליזציה שלכם, לסובלנות שלכם, לאנושיות שלכם.

כשאני ואתה צעדנו יחפים לחוף הים התיכון, שתינו מי ים שטוהרו לנגד עינינו, באמצעות טכנולוגיה חדשה שתציל חיים רבים. ישראל והודו עובדות יחד על מנת לספק מים נקיים, להגדיל את תפוקת היבולים, לשמור על ביטחון אזרחינו מפני טרור ולהתמודד עם אתגרים נוספים בדרך לעתיד ששנינו שואפים אליו.

"ולבסוף", סיכם ראש הממשלה, "וזאת אולי ההצהרה החשובה ביותר שאני הולך להשמיע כאן, ידידי נרנדרה, בכל פעם שאתה רוצה לעשות איתי יוגה, זה אמנם יהיה מאמץ גדול, אבל אני אהיה שם. סמוך עליי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.