צפו: כך חוסלה חוליית דאע"ש (וידאו)

הערב נחשף תיעוד שמראה כיצד חוסלו חוליה של פעילי דאע"ש באירוע ירי שאירע ברמת הגולן לפני כשלושה חודשים. צפו. {בגבול הגולן}

הערב נחשף תיעוד שמראה כיצד חוסלו חוליה של פעילי דאע"ש באירוע ירי שאירע ברמת הגולן לפני כשלושה חודשים.

בסרטון שהוצג ביום עיון של קצין שריון ראשי, תא"ל גיא חסון, נראה הפיצוץ העז שהותיר הירי של החולייה,  ארבעת חברי החולייה, ששהו ברכב שעליו הורכב מקלע כבד, חוסלו, הרכב הושמד תוך שניות.

בתקרית ביצעו אנשי דאע"ש ביצעו ירי מנשק קל ואף שיגרו פצצות מרגמה לעבר כוחות צה"ל שהגיבו במהירות וחיסלו את חברי החולייה, "הצוות שגילה יוזמה ונחישות על אף היותו חדש בגזרה, סייע באופן משמעותי לסגירת מעגל מהירה וחיסול החוליה", אמר קצין שריון ראשי. גם כלי טיס שהוקפץ לזירה סייע בחיסול האירוע. בסרטון שפרסם דובר צה"ל מדברים גם החיילים שהשתתפו בחיסול החולייה.

"שמענו בקשר שמארב של גולני שהיה איפשהו בגבול פתחו עליו באש פעילי דאע"ש", שחזר צוריאלי. "אחרי חילופי יריות הבנתי שאני צריך לחתור למגע ולהגיע לכוח הזה כי אני בעצם סוג של עתודה של המוצב. חברנו לכוח, קיבלנו מין מטרה כזאת, ביצענו לשם ירי".

"זה היה בוקר שגרתי, חלק מהכוננות שלנו בקו המבצעי", סיפר תותחן הטנק רב"ט אבידן תורג'מן. "התחיל להתפתח אירוע בגזרה. המפקד ישר התחיל לתפעל את העניינים, עלה בקשר, בדק מה קורה. כשהוא הבין שזה משהו רציני עלינו לעמדות, הגענו לשם, סגרנו מעגלים, וחיסלנו את החוליה".

 

"הבנו שם שבאמת יש לנו אחריות גדולה, שמה שאנחנו עושים זה באמת משהו חשוב", תיאר הטען, רב"ט שרון אנגדיה. "אנחנו מגנים על התושבים ועל המדינה, רק ככה אתה יודע מה החשיבות באמת של מה שאתה עושה, ואתה עושה את זה בצורה הכי טובה שאפשר".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.