צפו: כך חוסלו שלושת בכירי חמאס (וידאו)

כן יאבדו כל אויבך השם: כך חוסלו בכירי חמאס ראאד עטאר, מחמד אבו-שמאללה ומוחמד ברהום.- צפו בוידאו

 

וידאו באדיבות רשת 

דובר צה"ל פרסמה אחר הצהריים (חמישי) תיעוד מתקיפת המבנה הלילה ברצועת עזה שהביאה לחיסולם של המחבלים הבכירים של חמאס, ראאד עטאר, מחמד אבו-שמאללה ומוחמד ברהום.

שני מפקדי טרור בכירים בזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס סוכלו במהלך הלילה בפעילות של כוחות צה"ל בשיתוף עם שירות הביטחון הכללי. המחבלים שנתקפו הם ראאד עטאר ומחמד אבו שמאללה, אשר שהו במבנה ברפיח.

ראאד צובחי אחמד עטאר, בן 40, שימש כמפקד בכיר בזרוע הצבאית של חמאס והיה אחראי על אזור רפיח. עטאר נטל חלק במספר פיגוע ירי, פיגועי מטען בהם נהרגו ישראלים ובפיגועי חדירה לשטח הארץ. כמו כן, היה מעורב עמוקות בתכנון ובביצוע חטיפת החייל גלעד שליט וכן בהחזקתו בשטח הרצועה.

במסגרת תפקידו היה אחראי עטאר על הכוונת כלל הפעילות הצבאית בגזרה, כולל קידום פיגועים מורכבים, חפירת מנהרות התקפיות לשטח ישראל והכוונת פעילות משטח סיני. בנוסף לכף, עטאר היה מעורב בהרחבת אמצעי-לחימה לרצועת עזה ובבניין הכוחות באזורו.

מחמד אברהים צאלח אבו שמאללה, בן 40, שימש כמפקד הבכיר ביותר של ארגון הטרור חמאס בדרום רצועת עזה, ומבכירי הזרוע הצבאית של חמאס. אבו שמאללה פיקד על המערכה בגזרה הדרומית, והוא חבר ותיק בהנהגה הצבאית של הארגון. במהלך מבצע "צוק איתן" הוא היה מעורב בהוצאה לפועל של חדירת 13 מחבלי חמאס דרך מנהרה בגזרת סופה.

אבו שמאללה החל את פעילותו יחד עם מוחמד דף וראאד עטאר עוד בתחילת שנות ה-90, מאז היה מעורב באופן ישיר בביצוע והכוונת עשרות פיגועים קשים בהם רציחת קצין צה"ל בפיגוע משיכה באזור רפיח ב1994, מעורבות בפיגועי מנהרות תופת בהם נהרגו ונפצעו חיילים ב-2004 ומעורבות בפיגוע תופת במעבר כרם שלום ב-2008 בו נפצעו כ-13 חיילים. כמו כן, אבו שמאללה הינו ממתכנני הפיגוע בגזרת כרם שלום בשנת 2006 במהלכו נהרגו שני חיילי צה"ל ונחטף החייל גלעד שליט.

צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה נגד אזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.