צפו: כך לכדו המסתערבים את המחבל שתכנן להתנקש ברה"מ

לוחמי יחידת המסתערבים של משמר הגבול/משטרת ישראל הביאו למעצרו של החשוד המרכזי, ג'מאל רשדה יליד 1988, תושב מחנה הפליטים שועפאט אשר במזרח ירושלים, בעל ת.ז ישראלית, כלוא לשעבר בגין פעילות טרור.

בהמשך להתרת הפרסום של שירות הביטחון הכללי בדבר סיכול תשתית טרור ומעצרו של ג'מאל רשדה תושב מחנה הפליטים שועפאט אנו מפרסמים היום את סרטון המעצר.

מידע מודיעיני שהתקבל בבוקר ה-22.04.18 ביחידת המסתערבים הפועלת במחוז ירושלים תורגם כבר באותו הלילה לפעילות מבצעית מורכבת במחנה הפליטים שועפאט. פעילות שכללה כניסה רגלית שקטה, איתור הבית בו שהה החשוד, פעילות סביב הבית בכדי למנוע ניסיונות בריחה, פריצה לבית וביצוע המעצר.

לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל לרבות אלו המשרתים ביחידות המיוחדות, ניצבים בחזית הלחימה בטרור. לחימה לה שותפים ארגוני ביטחון נוספים שיחד עם מג"ב יוצרים שכבת הגנה עבה ואיכותית לתושבי ישראל.

כאמור מהודעת שירות הביטחון הכללי עלה, כי על פי אכוונת גורמי טרור מחו"ל, תכנן מחמד לבצע פיגועי טרור משמעותיים כנגד מגוון יעדים, בהם פגיעה באישים בכירים – ראש הממשלה בנימין נתניהו, וראש עיריית ירושלים, ניר ברקת.

כמו כן, עלה כי מחמד רשדה תכנן פיגועי טרור נגד מבנים השייכים לקונסוליה האמריקאית וכנגד משלחת של נציגים קנדיים השוהים בירושלים במטרה לאמן את כוחות הרש"פ בגדה.

לטובת קידום חלק מהפיגועים, התכוונה התשתית להכניס לישראל פעיל טרור מירדן.

עוד עלה בחקירה כי מחמד רשדה ביצע מהלכים מקדימים לאיסוף מודיעין אודות היעדים נגדם תכנן לבצע פיגועים, בהוראתו של פעיל הטרור מסוריה.

כתבי אישום כנגד המעורבים הוגשו ביום ראשון ה27/5.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.