צפו: כך פרצו עשרות חרדים למחנה צריפין (וידאו)

מאות מפגינים חרדים פרצו אמש (רביעי)את שער ירושלים במחנה צריפין, וזאת במחאה על מעצר העריקה – צפו בתיעוד

הפגנה סוערת בשערי כלא צריפין: עשרות חרדים פרצו הלילה(רביעי) את שער ירושלים במחנה צריפין, וזאת במחאה על מעצר העריקה רבקה קסייו, בחורה ממוצא אתיופי המתגוררת באשדוד. בתיעוד שמתפרסם הבוקר ניתן להבחין במפגינים שפורצים את השער ללא כל קושי, החיילים ניסו למנוע את פריצת השער אך ללא הצלחה, לאחר זמן מה עשרות מפגינים מצאו את עצמם מסתובבים בתוך המחנה הצבאי הסגור.

מחדל: כך פרצו עשרות חרדים קיצוניים את שער מחנה צריפין

‎Posted by ‎Kooker קוקר‎ on‎ יום רביעי 10 מאי 2017

צפו בתיעוד

בהפגנה השתתפו מאות אנשי העדה החרדית שהגיעו באוטובוסים מכל הריכוזים החרדים,  ליד מחנה צריפין הוצבה במה ענק עליה התנוסס שלט ענק עליו נכתב "בנות ישראל אינן הפקר". המפגינים מחו על מעצרה של הבחורה שנעשה בניגוד להוראת בית המשפט. רבני העדה החרדית דיברו במהלך העצרת כנגד "גיוס בנות", אחד הרבנים שהגיע לעצרת היה רבה של העדה האתיופית שקרא לשחרר את הבחורה ממעצר ,"היא רוצה להקים בית של תורה", אמר, "הקב"ה מסתכל עלינו ושומע את זעקת בת ישראל, אני מקווה שהמדינה לא תקבל מכה מהמעשה הנפשע".
אחד המפגינים סיפר ל'קוקר' כי "לא פחות מ12 אוטובוסים עמוסים במפגינים הגיעו הלילה מהערים החרדיות למחנה הצבאי ליד ראשון לציון. המפגינים, 800 במספר, החלו לקרוא לעבר החיילים במחנה "בנות ישראל אינם הפקר" ו"צבא השמד".

בשלב מסוים, פרצו חלק מהמפגינים את השער ונכנסו לתוך המחנה תוך שהם קוראים,  "בנות ישראל אינם הפקר", החיילים שראו את המפגינים נסו על נפשם, וכעת הוכרז בקשר הצבאי על האירוע, על פי עדי ראייה, חיילים הוקפצו למחנה הצבאי, והשיבו את הסדר על כנו.

צילום דוד פ. 


תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.