צפו: כך קיבלה יהדות ארה"ב את הרב דוד לאו (וידאו) (גלריה)

צפו בוידאו וגלריה: כך קיבלה יהדות ארה"ב את הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט"א

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו שליט"א ממשיך בימים אלו את ביקורו בארה"ב, לאחר שבשבוע שעבר עת נחת בלוס אנג'לס ביקר בקהילה היהודית, שוחח ונפגש עם רבני המדינה, ראשי הפדרציות היהודיות, ראשי הארגונים היהודיים, תלמידי ותלמידות יהודיות מהקהילות במדינה, ומסר שיעורי תורה וחיזוק בעשרות מוסדות, של חב"ד, בני עקיבא, כוללים תורניים ועוד, המשיך ביום שלישי האחרון את מסעו המיוחד בארה"ב גם לשיקאגו , שם ישהה עד יום שני הקרוב, אז ישוב ארצה. בביקורו בקליפורניה ייפגש גם עם מנהיגי הקהילה היהודית, רבני בתי הכנסת וראשי הארגונים היהודיים ויחזק את התלמידים במוסדות החינוך היהודי במדינה. כאשר עד כה מסר הרב לאו למעלה מארבעים שיעורי תורה והרצאות באנגלית בכל רחבי לוס אנג'לס.

בשבוע שעבר, עת נודע דבר הפיגוע, השתתף הרב לאו באירוע ציבורי יחד עם ראשי המשטרה המקומית וראשי הקהילה היהודית, ובו קרא לנשים היהודיות בכל רחבי העולם להדליק נרות לקראת השבת, לזכר הרוגי הפיגוע בצרפת, "הם, ארגוני הטרור, מבקשים לכבות את האור בבתים רבים בעולם, של יהודים חפים מפשע, אנו מדליקים את הנר בכל מדינה ומדינה, כל יהודי באשר הוא ימשיך בקיום המסורת היהודית ללא חשש ומורא, ושומר ישראל ישמור שארית ישראל, עלינו לא לחשוש ולא להירתע, ולהמשיך בקיום המסורת היהודית".

הרב הראשי הגר"ד לאו שליט"א התקבל בשירה ובדגלים במוסדות החינוך ברחבי ארה"ב ובמהלך הביקור בארה"ב, ערך הרב הראשי הרב לאו ביקור אף בבית החולים המקומי וחיזק את רוחם של החולים והפצועים ובהם יהודי חסיד חב"ד החולה במחלה נדירה והוא אינו יכול לשוחח או לתקשר עם סביבתו, מלבד התקשרות שנעשית באמצעות עיניו. החולה התרגש מביקורו של הרב הראשי ליד מיטתו והרב הראשי איחל רפואה שלמה לו ולכל חולי ישראל בכל אתר ואתר. כמו כן מאות ילדי החינוך היהודי עברו אחד אחד כדי לקבל את ברכת הרב לאו, אשר חיזק ובירך את המחנכים וראשי הקהילה על פועלם למען המשך הטמעת החינוך היהודי בקהילות ישראל.

הרב הראשי הגר"ד לאו שליט"א אמר במהלך ביקורו בארה"ב כי "ירושלים אורו של עולם, ואנו רואים בחוש כיצד יהדות העולם שואבת את כוחה מארץ ישראל, ובכל מקום בו אנו מגיעים, אנו רואים את הכמיהה ליהדות, למסורת, לתורת ישראל, לחיבור עם ארץ ישראל, ועם כל יהודי העולם, ואין דבר מחמם את הלב יותר מלראות את הערבות ההדדית של העם היהודי בכל רחבי העולם".

צפו בוידאו וגלריה
באדיבות המצלם

[alooma ref="da8cd02bf0ca9f80afc773271b7facae.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (13)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (14)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (15)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (16)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (17)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (18)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (19)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (20)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (21)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (1)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (2)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (3)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (4)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (5)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (6)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (7)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (8)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (9)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (10)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (11)

הרב דוד לאו בארה''ב מירח טוקר (12)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.