צפו: כך ריגש בן הקדוש את הנשיא (תמונות)

נשיא המדינה קיים היום ביקור תנחומים אצל משפחתו של הקדוש הרב ראובן בירמכר ז"ל, שנרצח בפיגוע הדקירה בירושלים בשבוע שעבר. {הנשיא ניחם}

נשיא המדינה רובי ריבלין ניחם את משפחתו של הקדוש הרב ראובן בירמכר ז"ל, שנרצח בפיגוע הדקירה בשער יפו בירושלים שהתרחש ביום רביעי, י"א טבת, 24 בדצמבר.

הנשיא שמע מזוגתו וילדיו על הזכות הגדולה שראה המנוח בחיים בישראל למרות הקשיים, לאחר עלייתם מארגנטינה לישראל: "שואלים אותי אם אני רוצה לחזור לארגנטינה ואני אומרת לא, ראובן בעלי לא היה רוצה בכך. את הרוח שיש כאן בישראל אין במקום אחר, כאן הבית. למרות שמאוד קשה".
 

הרגע המיוחד מכל כשבן המנוח בוריס, סיפר לנשיא על העידוד ששאב מאביו ברגעים בהם חווה קשיים ואמר: "אבא שלי תמיד אמר לא להתייאש גם כשקשה צריך להמשיך בחיים. אנחנו למדנו ממנו וזה מה שאנחנו עושים."

הנשיא אמר למשפחה האבלה שהוא נרגש מאוד מהדברים שסיפרו לו על אביהם, שהיה אדם יוצא דופן, וחיבק את בוריס בנו בן ה 16 של הרב בירמכר ז"ל, ארוכות, ואמר שהוא שואב השראה ממשפחות שכמותם.

הנשיא אמר לבני המשפחה: "הכאב האישי הוא עצום ואני אתפלל יחד אתכם כי ישובו במהרה ימים בהם תדעו שמחה", והוסיף: "אלו זמנים קשים בישראל אבל אין לי כל ספק שנתגבר עליהם.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.