ירי, פריצות ושודים: הכנופיה שמטילה אימה על תושבי הצפון • צפו (וידאו)

בחודשים האחרונים אירעו לפחות חמש פריצות באמצעות טרקטור בכפרים ויישובים בצפון. אתמול הכו השודדים שוב בדבורייה, ואף פתחו בירי לעבר תושבים שזיהו אותם. למרות התיעוד, איש לא נעצר ובעלי העסקים זועמים: "היה אפשר לתפוס אותם עוד לפני הזריחה"

בחודשים האחרונים תועדו בצפון מספר מקרים שבהם חנויות נפרצו וכספות נעקרו באמצעות דחפור. במשך חודשים ארוכים לא נעצר אף חשוד במעשים, ואתמול (שלישי) דפוס הפעולה חזר על עצמו – תוך שימוש בנשק חם של כנופיית הפורצים נגד תושבים. למרבה המזל איש לא נפגע, אך בצפון חוששים מהמשך גל הפריצות וטוענים כי המשטרה מפגינה חוסר אונים.

אתמול, בשלוש לפנות בוקר בדבורייה, חמושה רעולי פנים עקרו בעזרת דחפור דלת ברזל מחנות תכשיטים. כשתושבים הבחינו בהם, השודדים התחילו לירות לכל עבר. אחד השכנים תיעד את השוד האלים, תוך שהוא משתדל לא להיחשף ושכניו משליכים על הגנבים חפצים וכיסאות. למרות ההפרעה, השודדים היו נחושים, המשיכו לעקור את הדלת ומשכו את הכספת שבה היו מאות אלפי דולרים.

וואפיק קטילאת, בעל החנות שנשדד, הפנה אצבע מאשימה לעבר הטיפול של המשטרה: "אם באמת המשטרה הייתה עושה משהו, לפני הזריחה היו תופסים אותם. ברגע שמישהו מתקשר, המשטרה צריכה להגיע בפחות זמן מ-40-30 דקות".

על פי החשד, הכנופייה הזו פעלה בחצי השנה האחרונה בחמישה מקרים: במג'ד אל כרום, בעראבה, בחורפיש, בדבורייה ובטורעאן. דפוס הפעולה די זהה – השודדים גונבים טרקטור ורכב מסחרי, ומשם הדרך קצרה לעקירת כספת מתוך חנות תכשיטים או מבנק.

גם בטורעאן בחודש יולי האחרון השיטה הייתה דומה: הדחפור והרכב המסחרי עקרו את הדלת, ותוך פחות מחמש דקות השודדים נכנסו ורוקנו את כל המדפים בפנים. הדחפור המשיך בעבודתו ועקר את הכספת, שהועמסה על הרכב המסחרי.

מאג'ד שוואנה, בעל העסק שנפרץ בטורעאן, אמר כי התיק נסגר למרות התיעוד: "אמרו לי מהמשטרה שהתיק נסגר, העבריין לא נתפס, ושאני אבוא לקחת את מערכת המצלמות שלי". באף אחד מהמקרים המתועדים לא נעצר איש, וכנופיית הדחפור ממשיכה להטיל אימתה על חנויות תכשיטים, בנקים ודואר במחוז הצפוני.

מהמשטרה נמסר בתגובה כי "תיקי החקירה מטופלים באופן מקצועי וראוי. בתיקים הנזכרים בכתבה, ההתמקדות הינה במישור המודיעיני, וזאת על מנת להביא למיצוי החקירה ולמעצר החשודים".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.