צפו: לאחר הנחיתה בארה"ק נישק האדמה וברך הגומל (וידאו)

הנסיעה שריגשה את העיתונאי ידידיה מאיר: לאחר שטס עם ארגון נפש בנפש לארה"ב, הוא חזר יחד עם מאות עולים חדשים, מרוב ההתרגשות של העולים עשה גם הוא מעשה "ארץ ישראל". צפו

הנסיעה שריגשה את העיתונאי ידידיה מאיר: לאחר שטס עם ארגון נפש בנפש לארה"ב, הוא חזר הבוקר (שלישי) יחד עם מאות עולים חדשים מקנדה וארה"ב, מרוב ההתרגשות של העולים עשה גם הוא מעשה "ארץ ישראל".

ארגון נפש בנפש הוא מוסד ללא כוונת רווח המעודד עלייה של יהודים לארץ ישראל מצפון אמריקה וארצות דוברות השפה האנגלית.

הארגון הוקם בשנת 2002 על ידי הרב יהושע פס וטוני גלברט. לפי נתוני הארגון עד אוגוסט 2009, עלו בעזרת נפש בנפש לארץ ישראל, כ-22,000 יהודים, נכון להיום, סייע הארגון לכ-40,000 עולים חדשים לעלות לישראל.

מקים הארגון הרב פס הביע את שמחתו על הזכות הגדולה שנפלה בחלקם: "זאת זכות גדולה ושליחות ללוות את תהליך העלייה של 45 אלף עולים חדשים, ב-13 שנות פעילות הארגון, שהחליטו להתחיל את חייהם מחדש כאזרחי מדינת ישראל".

השר האחראי על עליית וקליטת העולים, זאב אלקין, אמר: "האירוע הבוקר מוכיח שסדר היום של עלייה וציונות מהווה חלק מהווי של החיים בישראל ולא רק פרק בספרי ההיסטוריה".

יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, אמר כי "מספרם העולה של העולים הוא תוצאה ישירה של מאמץ משולב של ממשלת ישראל, הסוכנות היהודית וארגונים נוספים".

צפו

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.