צפו: ליל מעצרים בקלנדיה (וידאו)

הכתב הצבאי של חדשות 2 רוני דניאל הצטרף ללוחמי דובדבן בפעילות מעצרים בלב מחנה הפליטים קלנדיה. מה שהתחיל כמבצע חשאי בחסות הלילה הפך תוך זמן קצר לעימות מסוכן. צפו { רוני דניאל במחנה הפליטים}

רוב המפגעים הפלסטיניים יוצאים מתוך מחנה הפליטים בקלנדיה בשולי רמאללה. בשל כך יחידת דובדבן מופנית לשם לסדרה ארוכה של פעילויות, בין היתר כדי לעצור פעילי תנזים חמושים.

הכתב הצבאי של חדשות 2 רוני דניאל הצטרף ללוחמי דובדבן בפעילות מעצרים בלב מחנה הפליטים. מה שהתחיל כמבצע חשאי בחסות הלילה הפך תוך זמן קצר לעימות מסוכן.

"במחנה הזה אנחנו יודעים שהרשות לא פועלת ולכן המקום הזה הוא מחנה שרק צה"ל מטפל בו", אומר רב סרן א', מפקד פלגת דובדבן בראיון לרוני דניאל. "אנחנו יודעים לפעול במחנה הזה בכל שעה, בכל יום".

 צפו בוידיאו באדיבות רשת

לאחר קטע רגלי של שני קילומטרים מגיעים למחנה הפליטים. "החיילים מרגישים שהדבר הכי משמעותי הוא שמגינים על הבית", אומר סא"ל ק', מפקד דובדבן. "לוחם דובדבן פוגש בכל לילה את המחבל שאו תכנן לצאת לפגע או היה בדרך לפגע, והם עובדים קשה. אבל עושים את זה עם הרבה חיוך והרבה אהבה".

על נהלי הפתיחה בירי, מסביר רב סרן א' כי ברגע שמדובר בסכנת חיים לכוחותינו אז כלל אין שאלה. "אנחנו מבצעים ירי על מנת לפגוע ולנטרל את האיום על כוחותינו, אנחנו לא הורגים סתם", הוא אומר. "ברגע שהוא פגע והאיום הוסר אז כאן העסק נגמר מבחינתו. כשצריך להרוג אנחנו הורגים וכשצריך לפצוע אנחנו פוצעים, הכל תלוי במידת האיום על כוחותינו".

המבוקש מוסטפא מוחמד חמד, שהיה שותף להפרות סדר רבות בשבועות האחרונים, נעצר.

לאחר מעצר המבוקש הלוחמים יוצאים בשקט מהמחנה אך לפעמים הם נתקלים בהתנגדות צמד פלסטינים שמתעוררים לפנות בוקר, "בתקופה האחרונה אנחנו עובדים מסביב לשעון, לילה רודף יום", מוסיף רב סרן א'. "יכול להיות שמחר בבוקר מיד לאחר הפעילות נצא לפעילות אחרת. בתקופה האחרונה הגענו לרמה אחרת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.