צפו בוידאו: לפיד ורעייתו בסיור סליחות (וידאו)

כחלק מהמסע המתמשך של פזילה לדת כדי לקושש קולות למפלגה: לפיד ורעייתו יחד עם חברי 'יש עתיד' הגיעו הערב לירושלים לקחת חלק בסיור סליחות בהדרכת חברת הכנסת לשעבר הרפורמית רות קלדרון. תיעוד {מתקרב לדת}

המשתתפים נפגשו במרכז ז'ראר בכר ומשם יצאו לסיור בסמטאות הציוריות של שכונת נחלאות, משם המשיכו לשכונות כנסת ישראל ובתי ראנד, לרחוב שמרון, אריה לוין, אבולעפיה, בירב, מזכרת משה, אהל משה, זכרון טוביה ובית הכנסת אוהבי ציון.

בסיור לקחו חלק יו"ר מפלגת 'יש עתיד' יאיר לפיד, ליהיא לפיד וחברי הסיעה שלמדו על השכונות, על הדמויות המאפיינות אותן, על הסליחות בעדות השונות, שמעו את סיפור ילדותו של ח"כ מיקי לוי כילד בשכונה של דוברי לדינו ועל האווירה המיוחדת המאפיינת את התקופה.

יו"ר מפלגת יש עתיד, ח"כ יאיר לפיד: "סיור סליחות זו חלק מהמסורת היהודית וגם חלק מהמסורת של יש עתיד כמפלגה שמחברת את כל קצוות החברה.

צפו

לא מצליח להבין את "הבורות"אנשים שכל חייהם מוקדשים לעשיה למען "עם ישראל" תרבות ושמירת מסורות של העם כבסיס לפיתוח ולשגשוגו כעם בין העמים. איך למען השם אתם מגיעים לכזו חדלות אישים ודווקא בתרבות שבקונצנזיוס … אני מתבונן בסרטון ואומר לעצמי בחיאת תקדישו חצי יום מחיים שלכם ולכו תלמדו קצת … קצת מסורת יהודית. לא ייתכן שאדם שמעוניין להיות ראש ממשלה של עם ישראל 6 וחצי מליון יהודים לא יודע את ספר התפילות (הסליחות) היהודי. וואלה תקנה דיסק סליחות ב5 שקל בשוק הכרמל (מוכן אישית לבוא ולתת הדרכה מקיפה בנושא שווה לכל נפש בעברית תקנית עם הסברים של ניו אייג') שים אותו באוטו פעם פעמיים ולפחות תתחבר למראית העין. סליחה מראש אם מישהו נפגע מדברי אני פשוט משתומם אנשים לומדים לתרגל יוגה, פתרון חלומות לפי השאמניזים וכ'ו וכ'ו, במקרה של יאיר לפיד תסריטאות … ואת הערכים היסודיים שעצבו אותנו הם לא מכירים. אני זוכר את עצמי כילד בקיבוץ שלמדנו על ערכי הקבוצה והקיבוץ כשהבנתי שהמקור הוא "בית המדרש" לא ויתרתי לעצמי ולא עשיתי הנחות פעם בשלשה שבועות נסעתי ללמוד בישיבת איתרי "יהדות". הבנתי שאם אני רוצה להיות חלק ממשהו גדול והסטורי אני חייב להבין מה מניע את "הסיפור הגדול" של היהודים. חשבתי אז כמו אנתרופולוג שניגש ללמוד את תרבותו של שבט אבוד שהתגלה מחדש ויתרה מכך היו לי סוף סוף כלים אמיתיים להתמודד עם שאלת הזהות שלי כיהודי.

‎Posted by ‎רזיאל פרי-גן‎ on‎ יום רביעי 5 אוקטובר 2016

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. עכשיו עשרת ימי תשובה ,ולא פורים . חחח חחחח חחח ההצגה מבוימת.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב