תיעוד נדיר: רגעי האימה של מאבטחי השב"כ ונתניהו בפריז(וידאו)

במשך דקות ארוכות עמדו נתניהו ומאבטחיו חשופים ברחוב בפריז. מומחי אבטחה שניתחו את דקות ההמתנה: "היה מדובר בסכנה של ממש". צפו

במשך דקות ארוכות ומורטות עצבים עמד ביום ראשון ראש הממשלה בנימין נתניהו ברחוב בפריז – ממתין לאוטובוס שייקח אותו לצעדה בכיכר הרפובליקה. בתמונות ששודרו בהרחבה בתקשורת הצרפתית נראה נתניהו אובד עצות ולחוץ, כשהמאבטחים סביבו חוככים מה לעשות.

"האיש הזה עם הטלפון הנייד הוא לא פחות ולא יותר מאשר ראש ממשלת ישראל", אמר הקריין בטלוויזיה הצרפתית. "אנחנו חוזים בסצנות הזויות". באוטובוס הראשון לא היה מקום, האוטובוס השני חלף על פניהם וכך מצא את עצמו ראש הממשלה חשוף לאיום.

"אתמול כשצפיתי בשידור, הדבר הראשון שהוצאתי זו איזושהי אנחת רווחה שאומרת 'איזה מזל שלא אני ראש היחידה במבצע כל כך מורכב'", אומר שמוליק פילוסוף, לשעבר ראש החטיבה לאבטחת אישים בשב"כ. "להגיע למצב שבו הקהל יהיה מסונן באירוע מהסוג הזה זה בלתי אפשרי. כל אחד ממיליוני המשתתפים באירוע יכול היה להיות מפגע פוטנציאלי".

כשעמד לצידם של שועי עולם בשורה הראשונה של הצעדה, היה נתניהו מוקף באבטחה. מאחוריו שני מאבטחים – כשידו של אחד מהם מונחת על כתפו השמאלית של נתניהו. לידו מאבטח נוסף שתופס את ראש הממשלה בזרועו. "אם חס וחלילה יש איזה ניסיון התנקשות, המאבטחים משכיבים את ראש הממשלה על הרצפה מיד ומגנים עליו בגופם", מסביר אבי פזנר, לשעבר שגריר ישראל בצרפת.

שיתוף הפעולה מול המשטרה הצרפתית היה בכל זאת הדוק ואיפשר בסופו של דבר לביקור לעבור בשלום. כאב הראש נותר נחלתם של המאבטחים. היחידים, אגב, שזכו לשומרי ראש היו נשיא צרפת, נתניהו ואבו מאזן. כך מצאו עצמם המאבטחים בלית ברירה צועדים בשורה הראשונה עם מנהיגי העולם החופשי.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שלום לצוות האתר בשעות האחרונות אי אפשר להיכנס בכלל לוידאו מהרשת ואני מחובר לאתרוג ועד היום היה אפשר לראות וידאו גם של ערוץ 2 חברה אני ממש מודה לכם אם תסדרו את זה כי אני בכל לילה אחרי העבודה אני רואה את מהדורת חדשות הלילה של ערוץ 2 תודה רבה מראש

    שי |
    הגב
  2. מזכיר את התחבורה הציבורית בישראל, אולי כדאי שנתניהו ינסה פעם לעלות על אוטובוס במדינה ויבין איך אנשים חיים.

    מיקי |
    הגב