צפו: מה סיפר דרעי ל"גדוילים"?(גלריה)

צפו: יו"ר ש"ס אריה דרעי ביקר אצל גדולי ישראל להזמינם לשמחת נישואי בתו. גדולי ישראל בירכו את דרעי על האחדות והקשר החזק בין המפלגות החרדיות. יעקב כהן תיעד {לקראת חתונת בתו}

יו"ר ש"ס השר אריה דרעי ביקר בבתיהם של גדולי ומאורי הדור להזמינם לשמחת נישואי בתו שתערך בעוד כשבועיים. בין הרבנים אצלהם ביקר נמנים מרן רה"י הגראי"ל שטיינמן, הגר"ח קנייבסקי, הגר"ש כהן, הגר"ש בעדני והגרי"ג אדלשטיין.

גדולי התורה חיזקו את ידיו בכל פועלו למען עולם התורה ובירכוהו שיזכה להמשיך להגדיל תורה ולהאדירה תוך שמירת האחדות בציבור החרדי.
בביקורו אצל נשיא מועצת חכמי התורה דן עימו מרן שליט"א במשך דקות ארוכות על הנושאים העומדים על הפרק ובעיקר בענייני החינוך וחיזוק וביצור קדושת השבת.

מרן הגראי"ל שטיינמן שמח מאד לקראתו והאציל לו ברכה מיוחדת על מאמציו לשמור על האחדות בציבור החרדי. הגר"ח קניבסקי בירך את דרעי שיזכה להמשיך לקדש שם שמיים.

בביקורו של השר אצל הגרב"ד פוברסקי גילה דרעי מדוע קרה לביתו הכלה בשם בת שבע מרגלית, "נולד לנו בן ולאחמ"כ כמה בנות, הלכתי למרן הרב עובדיה ואמרתי לו אני רוצה בן, אמר לי מרן תקרא לה בת שבע . וזה סגולה שאם קוראים ככה. אח"כ בא בן, וכך היה. קראתי לה בת שבע והוספתי גם את השם מרגלית ע"ש של הרבנית ע"ה שבאותו תקופה הלכה לעולמה, וב"ה לאחמ"כ נולד לנו בן.

בביקורו אצל האדמו"ר מויזניץ שב ועלה נושא האחדות החשובה בציבור החרדי, האדמו"ר אף הדגיש שעל ידי זה צריך לעזור ולקדם גם פתרונות למצוקת הדיור בציבור החרדי.

בשיחה עם הגר"מ צדקה העלה דרעי זיכרונות מאותם ימים בהם למד בפורת יוסף וסיפר כי היה נוהג ללמוד מידי ליל שישי כל הלילה ובבוקר היה קורא לו הגר"י מועלם ויושב איתו על רשימת קניות שצריך לקנות לבחורים לשבת, "הייתה לו ענווה מיוחדת", אמר דרעי כשהגר"מ צדקה ציין בפניו כי עדיין הלימוד הזה מידי ליל שישי קיים בהיכלה של ישיבת פורת יוסף בשכונת גאולה בירושלים.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל פעולות התיווך זה דרעי: גבעת זאב, כחלון וברקת, העולם הליטאי, הספרדי ועוד והיד נטויה….

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. כן הלימוד בליל שישי היה מיוחד אבל הפוליטיקא והקומבינות בכנסת ובכיס יותר חשובים מלימוד תורה
  דרעי אתה ושס בלי מרן אתם עגל הזהב של החרדים

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב