הגר"ח קנייבסקי: "לא לביזיון תלמידי חכמים" (וידאו)

מזכיר מועצת גדולי התורה הרב אברהם רובינשטיין הקריא את מכתבי מרן הגר"ח קניבסקי והגר"נ קרליץ בהספד בהר נוף. צפו

[alooma ref="85f3b201a08672ec0add33c56e5cafc6.avi" src="1" autoplay="0" pid="0"]
הנוסח של מכתב מרן שר התורה המלא:

נבצר ממני להגיע לעצרת חיזוק והתעוררות בעקבות האסון הנורא ומזעזע כל לב בבית הכנסת בני תורה בראשות הגאון רבי יצחק מרדכי הכהן רובין שליט"א, שבאו אויבים באמצע תפילת שמונה עשרה והרגו ללא חמלה רחמנא ליצלן".

"אמר רבי יוסי יהא חלקי ממתי בדרך מצווה, אולי זה בא לעורר אותנו שעלינו להתחזק בכבוד בית המדרש ולא לדבר בו רק דברים הנצרכים מאוד, וכל שכן, ועל אחת כמה וכמה לא לדבר לשון הרע וביזיון תלמידי חכמים והשם יאמר לצרותינו די". מקום החותם. מרן הגאון רבי חיים קניבסקי.

 

הנוסח המלא של מרן רבי ניסים קרליץ

הדבר הנורא מעורר אותנו להתחזק, והיות שהמקרה אירע בבית הכנסת מעורר אותנו להתחזק גם בדברים השייכים לבית הכנסת, ועל כן יש לעורר את הציבור בפרט לבוא בזמן לתפילה. מרן הגאב"ד רבי ניסים קרליץ

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אני אגיד לכם למה הטרגדיה הזאת בבית מדרש בשעת התפלה?????
  אע"פ שאינני נביא ולא מקובל , אבל אני יכול להניח בוודאות…
  כמו כתוב ברמב"ם פרק א' מהלכות תענית כ' מ"ע מן התורה לזעוק ולהריע בחצוצרות על כל צרה שתבוא וכו', ובהל' ג' אבל אם לא יזעקו ולא יריעו אלא יאמרו דבר זה ממנהג העולם אירע לנו וצרה זו נקרה נקרית הרי זו דרך אכזריות וגורמת להם להנדבק במעשיהם הרעים, ותוסיף הצרה צרות אחרות, וכו', אם תאמרו שהוא קרי אוסיף לכם חמת אותו קרי ח"ו, חייבים לשים סוף לפריצות הנוראות, ולשנאת המצות, ולשפר הצניעות, בקרב החרדים בפרט, כי בנפש ובדם הדבר, ואנחנו בסכנה גדולה אם לא משפרים הצניעות !!!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. נראה לי שמרן שליט"א שכח להזכיר ש"הצניעות צריך שיפור גדול"

  ולנו שמרגישים קרוב לד’ ית’ חייבים עכשיו ומיד “לשפר הצניעות”
  “הצניעות אפ’ אצל החרדים בוכה בשמים”

  יש לי עצה לכל בת מלך מלכי המלכים הקב”ה. אני לא רבנית אבל עוד יש לי לב, ומדברת בכאב גדול פנימי!

  נא תכבדי את עצמך – וגם הסביבה תכבד אותך יותר!!! איך אני יודעת שהצניעות שלנו צריך שיפור? בגלל כשאני הולכת וברחוב ורואה את כל הפאות המסולסלות, ואת הבגדים הצמודים והפרוצים ביותר, כל חלקי הגוף בולטים!! כן אני יכולה להעיד שאני רואה “כל” חלקי הגוף בולטות, אפילו מחלק גדול מנשי החרדים, אז מה אם הגוף מכוסה.. אבל איפה הצניעות שלנו! איפה רבונו של עולם בלב שלנו? איפה הקשל בלב שלנו לקב”ה? איפה ההרגש שלנו? איפה היראת שמים שלנו? איפה שרה באוהל? איפה הצניעות של אשה כשרה- יראת ד’? איפה שקר החן והבל היופי? זה מזעזע!!! תגידו לי, איך השם יתברך יכול לראות ולסבול את זה, ועוד מי דורש מהנשים האלו להתלבש בפריצות?

  מי דורש? הנשים תמימות, שטוענות “אני עושה את זה בשביל בעלי” ועל זה ד’ מאוד כועס עכשיו, זה הבושה הכי גדולה לחרדים שהבעל לא שומר את העינים שלו ומסתכל ברחוב בנשים פרוצות, ורוצה שאשתו תתלבש יפה (שהיא התלבש כ-ז-ו-נ-ה כשאר נשי חרדים, עם חצאיות מיני חולצות צמודות…) שמושכת העין של בחורי חמד ואברכים, בושה!!! אלף אלפי פעם!!! אני פשוט מזועזעת שהשם ישמור את כל עם ישראל וכולם יזכו לעשות תשובה שלמה באהבה ובשמחה.

  חז”ל אומרים שאלמלא נתנה תורה היינו לומדים צניעות מחתול, תראו איך הם בקושי נראים עושים צרכים, לעומת הכלב ההופכי לו, והם מכסים במדויק. נראה שד’ נותן לנו כלי להשפיע, רק ננצל. אנא ד’ בזכות התשובה של הנשים צדקניות, שמהיום ילבשו רק מטפחת, אמור לכל צרותינו די.

  אנחנו בדור האחרון שלפני הגאולה- דור בו תנאים לא רצו להיות. ועכשיו המלחמה האחרונה היא המלחמה על קדושת ישראל. היצר הרע משתולל עכשיו, בהבינו שעוד רגע קרב סופו, והוא יודע “אלוקים של ישראל שונא זימה הוא” אז הוא מנסה להגיע לכל סוגי הציבור בישראל וגם לצערנו אצל החרדים..

  על כן בנות ישראל קדושות עלינו להתחזק ולהיות בעוז ותעצומות נפש בכדי לקיים והדר בלבושנו ואז יקוים בנו הפסוק ותשחק ליום אחרון. כי בזכות נשים צדקניות יבוא גואל! ובל נטעה יש לנו אחריות גדולה מאוד על שלום עם ישראל וכן זה מתבטא במלבושינו אנחנו לא לבד בעולם. על כל איבר ואיבר שברא ד’ באישה ביקש ואמר “בתי היי צנועה” וגם לחרדיות יש מה לשפר, החצאית הקצרה כדאי שתחזור להיות ארוכה, הפאה המתנופפת כדאי שתהיה מתפחת. ובכלל אנחנו חיילים של המלך הבנים שלו ואנו לא חסים על כבוד השכינה הקדושה? בואו נתחזק ונביא יחד את הגואל!!!

  אפילו “הגויה” המלכה של אנגליה, שומרת על צניעות כמו שחרדית צריכה לשמור, והיא יודעת שכבודה של בת מלך פנימה כל שכן כשמדובר במלך העולם ולא בבשר ודם. פירוש המילה צניעות הוא מלשון “להצניע” – כלומר להצניע כל האיברים..

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • ומערכת קוקר שכחה להזכיר שאתה חולה נפש שנדחף לכל כתבה

   דני |
   הגב