צפו: מנהרה בת 8 פירים שהתגלתה הבוקר (וידאו) סיקור

בחסדי שמים התגלתה מנהרה מסועפת וארוכה במיוחד, במקביל נכשל ניסיון לחטיפת חיילים – צפו בסרטון

עם תחילתה של הפעילות הקרקעית חשפה חטיבה 7 פיר מרכזי של מנהרה התקפית שמגיעה לשטח ישראל. הפיר היה צמוד למתחם של מסגד – בו נמצאו מדים וציוד צבאי.
לפני מספר ימים נמצא פיר נוסף של המנהרה תחת מה שנראה, לכאורה, כבאר מים. בעזרת כוח הנדסי הפיר פוצץ ובתוכו התגלו אקדח, כלים הנדסיים ושתי הסתעפויות נוספות של המנהרה, אחת מהן לכיוון המסגד.

לפני יומיים, התגלה כי קיים פיר נוסף של המנהרה, הפעם בצידה המזרחי של הגדר, כ- 2 ק״מ מקיבוץ בארי.

בשעות הבוקר פוצצה המנהרה שכללה 8 פירים.

צפו: המנהרה המסועפת לפני ואחרי הפיצוץ:
[alooma ref="2d997840960fec2d37637c2d4acd207a.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]
מח״ט חטיבה 7 סיפר: "בתוך הרצועה קיים מערך שלם של מנהרות לחימה עם חלוקה גיאוגרפית ברורה. לצערי, נושא המנהרות והלחימה התת-קרקעית הוא סבוך ונצטרך לטפל בו גם אחרי המבצע הזה, אין פה פיתרון פשוט ומהיר. אחת המטרות הראשיות של המבצע היא פגיעה בעיר התחתית שחמאס חפר למטרות טרור. בעיניי, אלו הם גם האירועים המשמעותיים ביותר של החטיבה שעברנו עד כה – מציאת המנהרות ההתקפיות שיועדו לתקיפת תושבי מדינת ישראל.

במהלך המבצע החטיבה פועלת במסגרת משולבת של חיילי סדיר ומילואים. בכל ימי המבצע אני נמצא בשטח בין הכוחות ורואה חיילים שפועלים במקצועיות, מסירות ונחישות. המבצע מהווה פעולה רחבה שתכליתה הוא לפגוע בתשתיות חמאס, הגלויות והסמויות, וללוחמי השריון יש מקום נכבד בכתיבת ההיסטוריה של המהלך הזה".

לסיכום: חטיבה 7 סיכלה 60 מחבלים, פגעה ב-3 מנהרות לחימה התקפיות והרסה עשרות תשתיות של החמאס.
*
אתמול בשעות הבוקר היו קרבות קשים גם בין כוח עוצבת עקבות הברזל למחבלים במזרח שכונת ג׳בליה.

במהלך חילופי האש, פתחו מחבלי החמאס באש מרגמות ונק"ל לעבר כוחות צה״ל מתוך השכונה. צה"ל ירה בתגובה פגזי טנקים, בשילוב טילי תמוז, וסיכל את מרביתם. יצויין כי מטרת המחבלים היתה לפגוע בכח עם חטיפת חיילים בהמשך.

תיעוד מהשטח
[alooma ref="88f163412d884f822a807b07b7a9c4c2.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

בחסדי שמים, הודות לתושיית הכח, סוכל ראש חוליית המחבלים שהובילה את ההתקלות והושמד החמ״ל המבצעי של המחבלים, ממנו נוהל האירוע. 6 מחבלים סוכלו במהלך ההתקלות, ובכך נמנע פיגוע משמעותי נגד הכוחות.

בהמשך להתקלות ערכה עוצבת עקבות הברזל פשיטות משוריינות של טנקי מרכבה 4 בשיתוף עם כח נח"ל בדרום מזרח בית חאנון, פגעה במחבלים והרסה תשתיות טרור רבות.
*
הודעת דובר צה"ל
סיכום אירועי הלילה
דובר צה"ל מוסר כי במהלך הלילה תקף צה"ל למעלה מ- 70 מטרות טרור ברחבי רצועת עזה. בין המטרות שנתקפו במהלך הלילה ביתו ומשרדו של אחד המנהיגים הבכירים של חמא"ס, איסמעיל הנייה, אשר שימשו כתשתית פיקוד וכמקום המנהל טרור, 4 מסגדים אשר שמשו כמקום לאחסון אמצעי לחימה, מנהרת טרור ומשגר מוטמן הנמצא בסמוך למסגד.
אחד מתוך ארבעת המסגדים אשר שמשו כמקום לאחסון אמצעי לחימה שנתקפו, הכיל בתוכו פיר של מנהרת טרור. מסגד נוסף שימש גם כמרכז פיקוד ושליטה של ארגון הטרור חמא"ס.
לפנות בוקר נתקף מתחם המשמש את משרד האוצר של ארגון הטרור חמא"ס בעיר עזה, אשר דרכו מממנים ומנהלים את פעילויות הטרור של הארגון.
בנוסף, צה"ל תקף את תחנת הטלוויזיה, תחנת הרדיו ואת אולפני תחנת "אלאקצא", המשויכת לארגון הטרור חמא"ס ומשדרת את דברי מערך ההסברה של הזרוע הצבאית של הארגון, כולל הסתה נגד ישראל, העברת הנחיות ומסרים לפעילי חמא"ס, והעברת הנחיות לאוכלוסייה לסרב ולהתעלם מאזהרות של צה"ל לקראת פעילות צבאית באזורים ספציפיים.

הטלת כרוזים הבוקר בעזה
[alooma ref="18ea05dec9cb93c29115ed66f9ed189f.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

במהלך הלילה תקף צה"ל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר 10 פעילי טרור במרכז רצועת עזה. זוהתה פגיעה.
מוקדם יותר היום, חוליית מחבלים פתחה באש לעבר כוח מחטיבת הצנחנים. הכוח השיב באש לעבר החוליה. זוהתה פגיעה. אין נפגעים לכוחותינו.
בשעות הבוקר כוחות מחטיבה 7 בשילוב עם כוחות הנדסה השמיד תוואי מנהרת טרור נוספת.
כוחות צה"ל ממשיכים לפעול בנחישות ובשיתוף פעולה בין זרועי על-מנת להביא לשקט ולביטחון לתושבי מדינת ישראל.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. הבא נתחזק כולנו ביחד, לזכות גדול לכל עם ישראל, לקבל על עצמינו לא מדברים שום דברים בטלים/פרטים בבהכ"נ, כדי לזכות להנצל מהמצב הקשה השורר עתה בארצנו הק', אשר אויבינו הגבירו ידם וכוחם בעוה"ר, ומשנאי ד' נשאו ראש, לזרוע מצוקה וסכנה ופחד ומורא, ד' ישמרנו ויצילנו, וליעקב היא עת צרה גדולה, ומובא בספרים קדושים, שבימים אלו הפורעניות קלה יותר לבוא ולהגיע, וצריך לדעת כדת מה לעשות ע"מ להיטיב דרכנו לזכות להנצל מכל פגע רע ח"ו.

  ראשית: כולנו חייבים להתחזק בצניעות.
  אח"כ גם להתחזק באמונה, ובהשגחה פרטית על כל צעד ושעל: "ומוטל עלינו להתחזק ביותר באמונת השי"ת ובהשגחתו הפרטית על כ"א, ולהכניס ולהשריש בלבנו, לקבוע בלבנו כיתד שלא תמוט, שכל מה שעובר עלינו תמיד, בין ליחיד ובין לרבים, הכל ע"פ ד' ית' וע"פ חשבון מדוקדק כחוט השערה, וכדברי המהר"ל כשם שיש סדר לגליות כן יש ג"כ סדר לנסים. אנחנו זוכים לראות כל יום כ"כ הרבה ניסים גלוים בארץ ישראל!

  גם, לישב ולהתבונן במקצת השכל והתבונה שבראשנו, להתעורר ולהתחזק בלימוד התורה ובקייום תרי"ג מצוות, ולפשט עקמומיות שבלבנו, ואז נוכל בס"ד ליפטר מיד ולאלתר בפחד ובקולות שכבר השמיענו, ואז לא ישמע עוד שוד ושבר וגו' ואין פרץ ואין יוצאת ואין צווחה ברחובותינו, בפרט בארץ ישראל שהיא מקור האמונה והניסים, ועיני ד' אלוקיך בה וגו', ועל זה אמר דהמע"ה הנה לא ינום ולא ישן וגו', כי לא יטוש ד' עמו ונחלתו לא יעזוב. הכל נסיונות והסתרת פנים, כאשר עינינו תחזינה את מעשה ד' והניסים כי נורא הוא.

  ע"כ ע"פ דעת תורתינו הקדושה אנחנו חייבים לתחזק גם בקדושת בית הכנסת, כסגולה כדי להניצל מכל צער וצוקה: להזהר 100% שכלל לא לדבר דברים בטלים בבהכ"נ , ומי יודע אם אין בכך סימן ואות שעלינו להתחזק ביתר שאת וביתר עוז, כאשר אנו יושבים בכבוד ובמנוחה בביתו, ואילו בית ד' מקום משכן כבודו בית תורה ותפלה, בית מקדש מעט, לצערינו הרב אינו נשמר כראוי.

  כשמדברים דברים בטלים בית הכנסת, כבוד השכינה זועקת: """אי'ה כבודי""", ובוודאי כשממשיכים ח"ו לדבר שם דברים בטלים אפי' שלא בזמן התפילה זה גם לא טוב לנו, משום שמזה מגיע לנו כל הצרות, כי בזמן התפילה וקריה"ת מאן דכר שמי'ה שאסור, ויודעים שאסור בתכלית האיסור מדינא דשו"ע לדבר שם, כידוע לכולם מדורי דורות, הנזקים שיצא לנו מזה שמדברים בבהכ"נ, ואפ' לא בשעת התפלה גם אסור-גמור לדבר שם סתם דברים, חוץ דברי תפלה ודברי תורה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. חבל שהציונים הארורים מבקשים מהחרדים לעזור לחילים, להביא לחיילים מכתבי תמיכה של ילדים חרדים, אוכל יין לקידוש, וכו' ולכתוב כתבות יפות על הצבא בעיתוני החרדים, כדי לנסות לקרב החרדים לצהל, ואח"כ להשמיד הדעת שלהם, כדי שאח"כ החרדים ח"ו יתחברו לצבא הטמאה, ויכפרו בתורה הקדושה .

  הציונים – מדינת ישראל, מפיצים התמונות של החרדים ביחד עם החיילים להראות כאילו שמותר לחרדי לילך לצבא' ולהיות קשור לצבא, ולעזור לחיילים ששונאים הדעת. אבל כולנו יודעים שאסור לשם יהודי ללכת לצבא, זה בגדר יהרג ואל יעבור. כל הצדיקים, וגדולי הדור האמיתים, אסרו לכל יהודי ללכת לצבא. כל חרידי שמביא ממתקים וכו' לחיילים עתיד ליתן את הדין!!! לא משנה אם הוא אדם פשוט או רב וכו'

  אלו שמשרתים בצבא הם בהחלט רק ערב-רב (או גוים גמורים) ולא מזרע עם ישראל, אין להם נשמות מכלל ישראל, אין לאלו שום שייכות לעם ישראל, הם לא מאמינים בשם ית' כופרים גמורים, לא מקיימים תרי"ג מצות. מובן שרגליהם לא עמדו בהר סיני בשעה שהקב"ה נתן לנו את התורה. הם רק מקיימים ואומרים קוחי ואוצם ידי … כפירה שלמה בתורה ובהקב"ה ח"ו.

  המלחמה המתרחשת איננה קשורה כלל ליהודים וערבים, אלא לציונים שהשתלטו בכח הזרוע עליהם. אשרי החרדים שאינם משרתים בצבא כזה, החיילים הצעירים האלו רוקדים בטיפשותם בדרכם אל המוות, זו מדינה חפצת מוות? נראה לי כצבא של מתאבדים. אשרי מי שלא משרת בצ’בא ה’מוות ל’חיילים.

  הדרך היחידה לגמור את הסיפור של עזה אחת ולתמיד זה, רק להתפלל להקב"ה שיציל כל עם ישראל ויחזרו כולם בתשובה שלמה בקרוב ממש, אין כוחנו אלא בפה, רק סייעתא דשמיא. יש לומר מיד אחרי תפילת שחרית, את תפילת "אחינו" וכן פרקי התהילים פ"ג, קכ"ב, ק"ל, קמ"ב.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אם הבנתי נכון אז אנחנו כבר לא בגלות, אין שנאה לעם ישראל בעולם, וכל הגלות זה סיפור שהיה פעם לפני 60 שנה ובהקמת המדינה הוא בוטל, היום שונאים רק את הציונים אבל יהודים שהם לא מהערב-רב כלשונך אינם בגלות???

   ... |
   הגב