צפו: מנכ"ל הרבנות הראשית בראיון ל'אקטואליק'

מנכ"ל הרבנות הראשית בראיון ל'אקטואליק' "האווירה הציבורית נגד משגיחי כשרות היא שלילית" – צפו

מנכ"ל הרבנות הראשית משה דגן הגיע אתמול לכנסת על מנת לדון בחוק הבריאות של רפורמת הקרונפלקס, בצאתו מהועדה העניק דגן ראיון לאתר 'אקטואליק' על הנושאים הבוערים בהם עוסקת הרבנות.

ספר לנו למה מאשימים את הרבנות הראשית בכך שהיא משתלטת על שוק היבוא?

"ראשית הייתה הסכמה של כולם שהרבנות הראשית הייתה אמורה להיות שותפה בכל התהליך הזה של רפורמת הקרונפלקס, אנחנו היינו אמורים לומר את דברנו ולהציג את הצרכים שלנו על מנת לאפשר את הייבוא המקביל של מוצרי המזון וכולם הבינו את זה, ויו"ר הועדה ח"כ אללוף אמר את זה בשיא הכנות והוא גם הבין שהוא צריך להיות מעורב בכל התהליך הזה, הוא ביקש מאיתנו להגיש מסמך שמתייחס לדרישות ולצרכים של הרבנות לשים את הכלים שאנחנו זקוקים להם כדי לאפשר את היבוא וזה מה שנעשה, אני מאמין שיהיה דיון ענייני ומשכיל".

יש חוק של חברי הכנסת החרדים משס ויהדות התורה שיגרום לכך שהרבנות תהייה מונופול, זה יביא רק אש כלפי הרבנות, אתם תומכים בחוק הזה ?

"צריך להבין שבעקבות בג"צ גיני יש חוסר ודאות לגבי הפרשנות של חוק איסור הונאה בכשרות, ההצעות החקיקה שאתמול ניסו להעלות אלו הצעות חקיקה שבעצם תומכות בפרשנות של הרבנות לאמירה של הנשיאה השופטת נאור, אני לא חושב שיש כאן משהו דרמטי כיוון שמה שהיה במשך 35 שנה מאז שחוקק החוק בשנת 1983 זה מה שבעצם מנסים לעגן אותה".

לסיום, יש לאחרונה מתקפות קשות בין בעלי חנויות למשגיחי כשרות, יש לכם דרך להתמודד עם זה ?

"לצערנו האווירה הציבורית נגד משגיחי כשרות ונגד כל מערך הכשרות היא אווירה שלילית, ומה שאנחנו עושים זה לפעול ליישם ולהטמיע את רפורמת הכשרות שהרב הראשי לישראל הרב דוד לאו הוביל, ואני מקווה שבעזרת השם עד יוני 2018 אנחנו נהיה בדרך חדשה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.