צפו: אלפים במעמד הקבלת פני רבו בשערי חסד (וידאו) (תמונות)

בשכונת שערי חסד בירושלים התקיים מעמד הקבלת פני רבו ברגל, לאחר מכן הגר"ש אורבך שוחח על גזירת הגיוס ועניני חג הפסח (וידיאו ותמונות)

אלפים התאספו בהיכל בית מדרשו של הגאון רבי שמואל אויערבך שליט"א  בשכונת שערי חסד בירושלים, למעמד 'הקבלת פני רבו ברגל' ולשיעורו על ענייני החג והזמן.

בשיעורו ציטט את הפסוק ׳כה אמר השם אלוקי ישראל שלח את עמי ויחוגו לי במדבר׳, וציין כי למדים מהפסוק שמשה רבינו לא התלונן אצל פרעה על השיעבוד המפרך, אלא על עבודת השם שחסרה להם, וביקש מפרעה שישחרר את בני ישראל כדי שיוכלו לעבוד את הקב"ה.

"למדים מכך", אמר, "כי אמנם השיעבוד במצריים הוא דבר נורא, אבל יש דבר חשוב הרבה יותר, והוא ׳לעבוד את עבודת השם ולהיות לו לעם׳.

"רואים זאת באותה פרשה", הוסיף הגרש"א, "כאשר דתן ואבירם אומרים למשה ואהרון ׳אשר הבאשתם את ריחנו בעיני פרעה׳, ומבאר המדרש שאמרו למשה ואהרן ׳מדוע לא התפשרתם עם פרעה על הפחתת והמעטת השיעבוד, ובמקום זאת ביקשתם שבני ישראל יעבדו את הקב"ה׳. ובוודאי משה ואהרון רצו בטובתם של בני ישראל פי כמה וכמה מדתן ואבירם ולא דיברו עם פרעה על השיעבוד.

"והוסיף הגרש"א כי המדרש מציין שכיוון שדאג משה רבינו לשיעבוד ישראל שזה דבר שיפסק ממילא ברצונו יתברך, ולא לעבודת הקב״ה של עם ישראל, הפסיד מלהיות אחד מהאבות הקדושים ולא זכה להיכנס לארץ ישראל".

ובענין השיעבוד הוסיף הגרש"א  כי שבט לוי לא היו בשיעבוד מצריים, כי כשפרעה גזר עבודת פרך שבט לוי היו שקועים בלימוד התורה. לסיום הוסיף הגר"ש, על התורה נאמר "כמים הפנים לפנים" וכל מי שמשקיע בתורה ללא הרף זוכה שאין לו שיעבוד.

[vimeo 124284489 w=500 h=281]
שערי חסד 7 שערי חסד 6 שערי חסד 5 שערי חסד 4 שערי חסד 3 שערי חסד 2 שערי חסד 1

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חסידות "תולדות שמואל"
  שיוך: סיקריקים
  אידולוגיה: פרסום
  מסורת: קורח
  מנהיג : גרוסמן/ פטרוב/כרמל לפי התור כל אחר חודש
  בובה: הרב ש. אוירבאך

  חנה |
  הגב
 2. המנהיג הדומיננטי היחיד שנשאר ליהדות החרדית האותנטית ….והראיה לכך המלחמה הקשה המתנהלת נגדו בדרכים פסולות ומשונות ע״י כל מיני עסקנים אינטרסנטיים צרים בשיתוף חרד״קים ושאר ירקות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב