צפו: נאום הצ'קים של יאיר לפיד

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, התייחס היום בפתח ישיבת הסיעה לחוק המרכולים: "זה לא חוק למען השבת. זה חוק נגד השבת. השבת נועדה לקרב בין אנשים, להיות מה שמאחד את עם ישראל. לא לייצר מריבות וסכסוכים". צפו

יו"ר מפלגת 'יש עתיד', יאיר לפיד, התייחס היום בפתח ישיבת הסיעה לחוק המרכולים: "זה לא חוק למען השבת. זה חוק נגד השבת. השבת נועדה לקרב בין אנשים, להיות מה שמאחד את עם ישראל. לא לייצר מריבות וסכסוכים".


לפיד אמר "זה חוק מעליב. זה עלבון לכל אזרח ישראלי. חילוני, מסורתי, דתי. באים אלינו הביתה, ואומרים לנו מה לעשות".

לפיד התייחס לשבת הפרטית שלו ואמר "גם לי יש שולחן שבת. גם אצלי מדליקים נרות. אבל לא עולה בדעתי להיכנס לאנשים לחיים ולנסות בחקיקה להכריח אותם שהשבת שלהם תהיה בדיוק כמו השבת שלי. יש לי כבוד ליהדות, היא חלק מחיי. אין לי שום כבוד לכפיה".

יו"ר יש עתיד אמר "נתניהו מתקפל כל פעם שמישהו עובר לידו. כל מי שעובר לידו מקבל צ'ק. ליברמן עונש מוות, צ'ק, גפני חוק מסורת ישראל, עוד חוק כפיה דתית, צ'ק. ליצמן סגן שר על תקן של שר שעושה את עצמו שהוא לא שר, צ'ק. אמסלם רוצה צ'ק לפריימריז אז הוא מקבל צ'ק. בנט סגר לו את ועדת שרים לחקיקה, וכולם יודעים שהוא ייכנע וייתן לו מה שהוא רוצה. צ'ק".

בסיום דבריו אמר לפיד "אני קורא לחברי הכנסת של הליכוד, לחברי הכנסת של כולנו, להצביע נגד חוק המרכולים. להצביע נגד העלבון הזה. שלא ינהלו לנו את החיים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.