צפו: נאום שגרירת ארה"ב באו"ם שמכה גלים (וידאו)

שגרירת ארה"ב באו"ם קורעת את מסכת הצביעות מעל מועצת הביטחון של האו"ם – ומתייצבת בכל הכוח לצד ישראל. צפו בנאום שמרגש את אוהבי ישראל בעולם כולו {נאום של אשה אמיצה}

אחרי עשרות שנים, ארה"ב מסירה את הכפפות ונלחמת עבור ישראל. אלה נשמעים דברים שנשא דיפלומט ישראלי אבל לא… זוהי ניקי היילי, שגרירת ארה"ב החדשה באו"ם.

היילי נכנסה אל הבמה בצעדים בטוחים ואמרה דברים שהשאירו את כולם המומים ואפילו מעט מתרגשים:

היילי אמרה בנאומה: "בוקר טוב, קודם כל זו הפעם הראשונה שאני עושה את מסיבת העיתונאים הזו. אני מקווה שנוכל לעשות הרבה שיחות כאלה ונמשיך לעשות זאת, אבקש שתכבדו אותי ואני אכבד אתכם וככה נתקדם.

הדבר הראשון שאני רוצה לדבר עליו הוא מה שהיה בישיבה החודשית הקבועה של מועצת הביטחון בעניין המזרח התיכון שאך נסתיימה. זו הישיבה הראשונה שאני משתתפת בה ואני חייבת לומר שזה היה קצת מוזר.

מועצת הביטחון אמורה לדון על איך שומרים על שלום וביטחון בינלאומיים, אך בישיבתנו על המזרח התיכון, לא דנו על הפסקת בניית הטילים לא חוקיים בלבנון, לא דנו על הכסף והנשק שאיראן מספקת לטרור, לא דנו באיך להביס את דעא"ש  ולא דנו איך מונעים מבשאר אסד להמשיך לטבוח במאות אלפי אזרחים.

לא.

במקום זה, הישיבה התמקדה בביקורת כלפי ישראל, הדמוקרטיה היחידה האמיתית במזרח התיכון. אני חדשה כאן, אבל אני מבינה שכך הוועידה פעלה חודש אחרי חודש בעשורים האחרונים.

אני כאן לומר – ארה"ב לא תעלים עין מכך יותר. אני כאן להדגיש את התמיכה החזקה של ארה"ב בישראל. אני כאן להבליט את העובדה שארה"ב נחושה לעמוד נגד ההטייה של האו"ם נגד ישראל.

לא נחזור על הטעות הנוראית של החלטה 2334 ונאפשר לצד אחד של המועצה לגנות את ישראל.

במקום, נקדם פעולות על האיומים האמיתיים איתם אנחנו מתמודדים במזרח התיכון. אנחנו שואפים לשלום. אנחנו תומכים בפתרון לסכסוך הישראלי-פלסטיני, שנידון במו"מ ישיר בין הצדדים. כמו שהנשיא טראמפ הצהיר בפגישתו עם ראש הממשלה נתניהו אתמול.

צפו בנאום המדהים

ארה"ב מרעידה את האו"ם

וואו..וואו..וואו.. ועוד פעם וואו… אחרי עשרות שנים, ארה"ב מסירה את הכפפות ונלחמת עבור ישראל.אלה נשמעים דברים שנשא דיפלומט ישראלי אבל לא… זוהי ניקי היילי, שגרירת ארה"ב החדשה באו"ם: "מחוץ לאום ישנן חדשות טובות, מקומה של ישראל בעולם משתנה, ישראל בונה קשרים דיפלומטיים חדשים יותר ויותר מדינות מכירות בתרומתה לעולם, הם מכירים בכך שישראל היא, מגדלור של יציבות באזור בעייתי… זוהי הדעה המוטה של האו"ם שצריכה להשתנות".המוסד הרקוב הזה שמזמן איבד את הערכים לשמם הוקם עומד בפני ברירה לא פשוטה, לראשונה בתולדותיו: שנו אג'נדה – או שתהפכו ללא רלוונטיים. שתפו!UN WatchYoni Barak

‎Posted by ‎הללו – הקרן לקידום ישראל בעולם‎ on‎ יום שני 20 פברואר 2017

ההחלטה השערורייתית והמוטה של מועצת הביטחון והעצרת הכללית נגד ישראל רק הופכת את השלום לקשה יותר, ומרחיקה את הצדדים מהגעה לשולחן המו"מ. באופן מפתיע, למחלקה הפוליטית של האו"ם יש מחלקה שלמה שמוקדשת ליחסים הבינלאומיים של הפלסטיניים.

דמיינו את זה. אין מחלקה שמוקדשת לנשק הגרעיני של צפון קוריאה. אין מחלקה שמתעסקת באיום הטרור מספר אחת בעולם, איראן.

הגישה המבוססת על דעות קדומות ביחס לסכסוך רק פוגעת בתהליך השלום, וזה חושף את חוסר הקשר למציאות של העולם שסביבנו.

הסטנדרט הכפול עוצר נשימה.

רק לפני מספר ימים ארה"ב ביקשה ממועצת הביטחון לגנות אירוע טרור כאשר טרוריסט פתח באש על אנשים שמחכים לאוטובוס ודקר אחרים.

מועצת הביטחון לא תהסס להוקיע התקפה כזו בכל מדינה אחרת, אבל לא בישראל. ההצהרה נחסמה. וזה מביש.

ישראל קיימת באזור בה אחרים קוראים להשמדתה המלאה ובעולם בו האנטישמיות רק עולה, אלה איומים שעלינו לדון בהם, בזמן שאנחנו מקדמים פתרון קבע שיסיים את הסכסוך.

אך מחוץ לאו"ם יש חדשות טובות. מקומה של ישראל בעולם משתנה. ישראל בונה קשרים דיפלומטיים חדשים עם יותר ויותר מדינות, המזהות כמה ישראל תורמת לעולם. הן מזהות שישראל היא אי של יציבות באזור מסובך, ושהיא עומדת בחזית של המצאות, יזמות ופיתוחים טכנולוגיים.

זו ההטייה האנטי-ישראלית של האום שהגיע הזמן לשנות. ארה"ב לא תהסס להתנגד להטיות הללו, ולעמוד לצידה של חברתנו ובת בריתנו – ישראל". עד כאן דברי השגרירה.

רה"מ שיתף את סרטון הנאום בדף הפייסבוק וכתב: "שגרירת ארה״ב באו״ם, ניקי היילי – תודה לך על התמיכה החד משמעית בישראל! הגיע הזמן לשים סוף לאבסורד באו״ם".

נאומה מכה גלים ברשת, גולשים כתבו: "מחוץ לאו"ם ישנן חדשות טובות, מקומה של ישראל בעולם משתנה, ישראל בונה קשרים דיפלומטיים חדשים יותר ויותר מדינות מכירות בתרומתה לעולם, הם מכירים בכך שישראל היא, מגדלור של יציבות באזור בעייתי… זוהי הדעה המוטה של האו"ם שצריכה להשתנות".

המוסד הרקוב הזה שמזמן איבד את הערכים לשמם הוקם עומד בפני ברירה לא פשוטה, לראשונה בתולדותיו: שנו אג'נדה – או שתהפכו ללא רלוונטיים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.