צפו: ניר דבורי הצטרף לצנחנים ברמאללה (וידאו)

שעת לילה מאוחרת, וניר דבורי כתב חדשות 2 הצטרף ללוחמים ברמאללה. שם נערכים יחידת חטיבת הצנחנים, לפשוט על שבעה כפרים באזור רמאללה. הרעיון הוא להפתיע, ולתפוס כך מבוקשים ונשק. צפו. { מבצע לילי}

שעת לילה מאוחרת, וניר דבורי כתב חדשות 2 הצטרף ללוחמים ברמאללה. שם נערכים יחידת חטיבת הצנחנים,  לפשוט על שבעה כפרים באזור רמאללה. הרעיון הוא להפתיע, ולתפוס כך מבוקשים ונשק, אזור שלא טופל זמן רב ועכשיו מרכזים כאן מאמץ.

"בכולם יש אמל"ח ברמה כזאת או אחרת, חלקם פעילי טרור, חלקם סוחרי אמל"ח", סיפר אלוף משנה נמרוד אלוני, מפקד חטיבת הצנחנים. "הגוש הזה הוא אזור שבחודשים האחרונים הוציא ארבעה פיגועי ירי, כולם לא מפוענחים".

בחוץ שורר חושך מוחלט, הנהיגה מהירה, ובתוך דקות הגיעו הלוחמים לפאתי הכפר."הוסתר פה אמל"ח, יכול להיות בכל הבית עצמו – יש פה הרבה מאוד קומות שטרם נבנו סופית", סיפר סגן אלוף רועי צוויג, מפקד גדוד 202 בחטיבה. "הצוות שקיבל את המשימה, עושה פה סריקות בכל המרחב על מנת לאתר את האמל"ח".

הלוחמים נכנסים לבית גדול ממדים ומתחילים לסרוק את כל שלושת הקומות. "המשפחה עצמה נשמרת שם, אבטחה צמודה, על מנת כמה שפחות להפריע להם, בנתיים לא מצאנו כלום", סיפר סא"ל צוויג. "כמעט אף פעם בסריקה הראשונית לא מוצאים, רק בסריקה השנייה, רק אם אתה נחוש מספיק, אתה מוצא או סליקים או בחצר", הוסיף אל"מ אלוני.

"לאורך השנים, מרחב גוש ערורה הוא מרחב אלים יותר, שמאפשר מעת לעת לחוליות להתארגן שם בעומק השטח ליציאה לאותו מרחב חוצה בנימין, למרחב הישובים כאן" סיכם יובל גז, מפקד החטיבה המרחבית בנימין. "אני חושב שבהחלט רצף פעילויות יום יומיות, כפי שנעשות כאן, גם בחזית וגם בעומק, הם אלה שבעצם מסכלות את החוליות, גם בדרך לפיגוע, גם בשלבי ההתארגנות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.