צפו: נציג הפלג בעימות סוער באולפן ynet

לאחר שמאות חרדים חסמו את הכניסה לבניברק, מני גירא שורץ, עיתונאי חרדי, בעימות באולפן ynet עם נציג סיעת "בני תורה" הרב משה מלאכי המזוהה עם מפגיני "הפלג" – צפו

"בושה וחרפה, זו לא דרכם של בני תורה",  כך אומר מני גירא שורץ, עיתונאי חרדי, בעימות באולפן ynet עם נציג סיעת "בני תורה" הרב משה מלאכי המזוהה עם מפגיני "הפלג", וזה על רקע המחאה על מעצרו של עריק עולם התורה.

לדברי מלאכי, "אנו נאבקים על צביון החברה החרדית על האמונה שלנו ועל קיומנו – והדמוקרטיה חייבת לאפשר את זה. לא ראיתי שבמחאת הכבאים במרכז 'עזריאלי', בשעות הכי קשות, מישהו הגיב ככה, כי כבאים זה בסדר. אבל הכבאים הם בסך הכול כמה מאות אנשים, בעוד שאנחנו כמעט מאה אלף איש, אז בוא נשים דברים בפרופורציה".

גירא שורץ, טוען כי תגובת המשטרה אמש נבעה מחוסר יכולת להשתלט על ההתפרעויות. "הפער בין ירושלים לבני ברק מדהים", הוא אומר. "אני לא יודע למה,כנראה לשוטרים בירושלים יש יותר ניסיון והם יודעים כיצד לפנות את הכבישים כך שזה לא מגיע לכל כך הרבה מקרים אלימים".

מלאכי האשים את גירא "פעילים שלכם זורקים פחים על מפגינים. הציבור שלנו יושב באוהלה של תורה – בעוד שהציבור שלכם מסתובב ברחובות".

לדבריו, "חל שינוי מאסיבי ומתמשך ביחס של חברי הכנסת החרדים לסוגיית הגיוס, במיוחד אלה מ'דגל התורה'. בפועל הם מוכרים את החרדים. הם מתחילים בשכבות החלשות והם יגיעו למיינסטרים. אנחנו נאבקים גם על החלשים וגם על המיינסטרים. חברי הכנסת עושים את זה במודע, הם עושים את זה ביעילות וחלק מהמאבק שלהם זה שנקבל חסימה דמוקרטית למאבק שלנו. צריך לעשות לזה סוף. לא ייתכן שימוש באמצעים פסולים בהפגנות לגיטימיות".

 

מלאכי מאשים את המשטרה באפליית חרדים: "מתנהגים אלינו כמו בעזה. אני חושב שאין פה דמוקרטיה, צריך לעשות סוף לסיפור הזה, להפעיל גוף יותר חזק ממח"ש נגד המשטרה כי אחרת לא תהיה פה דמוקרטיה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מר מלאכי היקר

  דרך ארץ קדמה לתורה
  אלה בחורי ישיבה ????
  מתנהגים כמו חוליגנים גויים
  בושההה
  מתבייש להשתייך לציבור החרדי
  אם זה מה שאתם מייצגים
  טפווו
  אתם עושים הכל
  רק בשביל קמפיינים לגיוס כספים
  זה ידוע
  מחכים לתרומת מסאטמר ודומיהם
  אבל מה..
  אתם לא מתביישים ולוקחים כסף גם מהמדינה
  שאתם כה מתעבים
  מוסר כפול
  אני מוחה בשם רוב החרדים השפויים על התנהגותם הנילוזה

  אתם גורמים לחילול שם שמים מטורףףףף |
  הגב