צפו: נתניהו רומז על נאום טראמפ

לאחר נאומו פרסם רה"מ בעמוד הפייסבוק שלו סרטון בו הוא רמז לגבי נאומו של טרמאפ: "הזהות הלאומית ההיסטורית שלנו מקבלת ביטויים חשובים בכל יום ובמיוחד ביום הזה". צפו

ראש הממשלה בנימין נתניהו נמנע מלהתייחס להכרזה הצפויה של הנשיא האמריקני טראמפ בנוגע להעברת השגרירות. לאחר נאומו פרסם רה"מ בעמוד הפייסבוק שלו סרטון בו הוא רמז לגבי נאומו של טרמאפ: "הזהות הלאומית ההיסטורית שלנו מקבלת ביטויים חשובים בכל יום ובמיוחד ביום הזה".

נתניהו סיפר לגולשים תוך כדי נסיעתו במכונית: "אני נוסע עכשיו לכנסת, יש לנו עבודה שם ואחד הדברים שאני הולך לעשות זה לכנס ישיבה כדי לקדם את חוק הלאום, חוק חשוב למדינת ישראל", אמר,"ובכלל הזהות הלאומית ההיסטורית שלנו מקבלת ביטויים חשובים בכל יום ובמיוחד ביום הזה. כמובן יהיה לי משהו להוסיף לזה בהמשך היום בנושא שקשור לירושלים".

ראש הממשלה נתניהו: מקדמים את חוק הלאום

נוסע כעת לכנסת, שם אקיים ישיבה לקידום חוק הלאום. הצטרפו אליי לעדכון קצר >>

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ יום רביעי 6 דצמבר 2017

כאמור, בנאומו בכנס דיפלומטיה של ג'רוזלם פוסט הוא נמנע מלהתייחס להכרזה הצפויה. "נותר היום רק משטר אחד שבאופן פתוח חד משמעי ומתריס קורא להשמדת ישראל, כאן הם שונים מהעולם הערבי. הכוונה היא ,לא שאפשר לעשות שלום עם העולם הערבי ללא תזוזה כלשהי מול הפלסטינים, שלום – לא, כל דבר אחר מתחת לזה – כן, וזה קורה. עדיין יש לנו אתגרים, כיצד להפוך את השינוי המהפכני הזה ששוטף את העולם ואת האזור שלנו, כיצד לתרגם את זה לשלום רשמי בינינו לבין כל שכנינו, הפלסטינים ואחרים, וגם כיצד לתרגם זאת להצבעות בפורומים בינלאומיים. יש לנו עדיין זמן. ידידי נשיא מקסיקו הודיע לי לפני מספר שבועות שמקסיקו מתכוונת לשנות את הצבעתה בעשר הצבעות אנטי-ישראליות באסיפה הכללית הקרובה של האו"ם. אותו דבר אנו רואים במדינות אחרות, אבל זה ייקח עד כעשור לראות את השינוי הזה מתחולל בפורומים בינלאומיים.

אלה הם שני אתגרים חשובים שיש לנו בשעה שאנו מרחיבים את רשת הקשרים שלנו. לא ניתן להתכחש לכך. למעט איראן. איראן לא מאיימת רק עלינו, היא מאיימת על העולם כולו. ואם איראן תמשיך באין מפריע, יהיה להם ארסנל גרעיני של 100 פצצות ויותר. בתוך עשור תהיה להם היכולת להעשיר אורניום בכמות גדולה ולהגיע לא לפצצה אחת, אלא למאה פצצות. את זה חייבים לעצור, לא רק בגלל שאיראן קוראת להשמדת ישראל, אלא כיוון שאיראן מבקשת לכבוש את המזרח התיכון כולו ומעבר לכך. היא מפתחת טילים בליסטיים בין-יבשתיים כדי להגיע לכל נקודה על פני כדור הארץ. זהו משטר תוקפני המייצא טרור, יורה טילים לסעודיה, חותר לגשר קרקעי. זה מה שאיראן מנסה לעשות.

איראן מנסה לבנות אימפריה – איראן-עיראק-סוריה-לבנון ועד עזה. בסופו של דבר הם רוצים לכבוש את המזרח התיכון. לא נאפשר להם להתבסס בסוריה. אנו אומרים את מה שאנו מתכוונים ואנו מתכוונים למה שאנו אומרים ואנו עושים את כל הנדרש כדי למנוע זאת. אולם אני חושב שלא מדובר רק באינטרס ישראלי. זה אינטרס שלכם.

יש לי היום אפוא בקשה אחת בלבד מכל דיפלומט בוועידה זו. מיד אחרי נאומי, אנא נסחו מברק לשר החוץ, מקבילי, או לנשיא או לראש הממשלה ובקשו ממנו להפעיל יותר לחץ על איראן. ניתן לעשות זאת בדרכים רבות. אני חושב שאתם יכולים להדגיש את מצוקתם של פעילי זכויות האדם הכלואים בכלא אווין באיראן, או להשמיע קול נגד תלייה של הומוסקסואלים באיראן, לפעול למען זכויותיהם הנרמסות של נוצרים ובהאים באיראן, או להטיל סנקציות חדשות לאור ההפרות הבוטות של איראן של התחייבויותיה הבינלאומיות, כמו החלטות מועצת הביטחון של האו"ם בנושא טילים, לדרוש שאיראן תפסיק את ההסתה שלה לרצח עם – הפרה ברורה של האמנה בנושא רצח עם. הצטרפו לידידינו האמריקנים ביצירת הסכם גרעין טוב יותר, כזה שאינו מבטיח שלאיראן יהיה מספיק אורניום מועשר לייצר מאה פצצות גרעין בתוך שנים ספורות בלבד.

אולם מעל לכל, אם אתם רוצים לתמוך בשלום וביטחון ואתם רוצים לבלום את המשטר הזה, מעל לכל ולפני הכל, עשו מה שאני עושה, תמכו בעם האיראני. אני משוחח איתם, שלחתי להם אתמול סרטון נוסף, הוא עבר את הרף של מיליון צפיות וזכה לתגובות רבות מאיראן. מעל לכל, תתמכו באלה שהמשטר האיראני פוחד מהם יותר מכל – העם שלו. עזרו להם.

המאבק בתוקפנות האיראנית יסייע באופן משמעותי למלחמה נגד הטרור האסלאמי. הוא יחזק את היציבות האזורית. הוא ישמור על ביטחונה של ישראל. הוא יקדם את השלום. 95 אחוז מהבעיות באזור מגיעות מאיראן. חיזבאללה לא תשרוד יום אחד בלי הסיוע של איראן. החמאס תלוי באיראן. התוקפנות שאתם רואים ברחבי האזור מגיעה מאיראן. עשו זאת כדי להבטיח את הביטחון. עשו זאת כדי להגן על להבות החירות ולהבות הקידמה. השתהות בנקיטת הצעדים הללו תהיה טעות קשה. טרוריסטים שאינם נתקלים בהתנגדות מתעצמים עם הזמן ותיאבון ההתפשטות של איראן הולך וגדל עם הזמן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.