הפצוע מהטבח משחזר: "שמענו ירי, המחבל הכה אותי בגרזן"(וידאו)

הרב שמואל גולדשטיין שנפצע קשה בטבח בבית הכנסת בהר נוף שיחזר את רגעי האימה: "ראיתי שהמחבל השני נתקע עם האקדח. באתי והפלתי אותו. כל הזמן שאלתי 'איפה הבן שלי'"


שמואל גולדשטיין נפצע באורח קשה בטבח בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בשכונת הר נוף בירושלים. פחות משבוע לאחר שאושפז בבית החולים, משחזר גולדשטיין את רגעי האימה.

"היינו באמצע התפילה, שמענו יריות וכולם קפצו למטה", סיפר גולדשטיין בבית החולים. "היריות הפסיקו ואז אחד המחבלים עשה סיבובים עם הגרזן ונתן לי שלוש מכות – בגב, בראש ובאוזן".

לדברי גולדשטיין, בשלב זה הבחין במחבל השני שלא מצליח להפעיל את אקדחו, ולכן לא חשש מפניו. "ראיתי את המחבל השני עם הגרזן עם הגב אליי, באתי אליו, הפלתי אותו ונפל ממנו האקדח והגרזן". גולדשטיין אומר שבניגוד לסברה הרווחת, לשני המחבלים בפיגוע היה אקדח.

"אחד המחבלים בא אליי ואמר לי 'לך מפה', אז הקשבתי לו וברחתי החוצה", תיאר גולדשטיין. "כשיצאתי החוצה, בחור אחד נתן לי את החולצה שלו והציל לי את החיים, זה עצר לי קצת את הדם".

מרדכי, בנו של גולדשטיין שהיה עמו בבית הכנסת, הצליח להימלט מהמקום בזמן, אך במשך דקות ארוכות לא ידע מה עלה בגורלו. "כל הזמן שאלתי איפה הבן שלי. הוא היה איתי בכל התפילה", הוא מספר. "בהתחלה אמרו לי ששמעו שבן 12 הצליח לברוח. שאלתי עוד פעם ועוד פעם ואמרו לי שהוא הצליח לברוח".

חמישה ימים לאחר הפיגוע הקטלני, גולדשטיין עדיין מאושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, אך מצבו משתפר בהדרגה ומוגדר כעת בינוני. "אני מודה לקדוש הוא שנשארתי בחיים, ראיתי המון ניסים", אמר היום. עם זאת, גולדשטיין עדיין לא יודע האם ישוב להתפלל באותו המקום. "אמרתי לעצמי שזה ממש חלום רע. אני צריך לחשוב אם ללכת לאותו בית כנסת שבו היה לי חלום רע".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מתי כבר יטפלו היטב בכל המחבלים הברברים האלה שסתם רוצחים ככה יהודים בדם קר? נמאס כבר מהם.

    אוראור |
    הגב