אלמנתו של נחמיה לביא בעדות מצמררת(וידאו)

נטע לביא, אלמנתו של נחמיה הי״ד, שנרצח במוצאי השבת של חג הסוכות האחרון על ידי מחבל מתחת לביתם בעיר העתיקה בירושלים, מספרת לגיא זוארץ על רגעי האימה מהם לא חזר בעלה. באדיבות ערוץ 20. {צפו בוידאו}

נטע לביא, אלמנתו של נחמיה הי״ד, שנרצח במוצאי השבת של חג הסוכות האחרון על ידי מחבל מתחת לביתם בעיר העתיקה בירושלים, מספרת לגיא זוארץ ב'ערוץ 20' על רגעי האימה מהם לא חזר בעלה.

הראיון המלא ישודר הערב בתכנית ״פרשת השבוע״ עם גיא זוארץ בערוץ 20

אלמנתו של נחמיה לביא הי"ד: "אלה רגעים נוראיים, אני זוכרת את עצמי צורחת 'נחמיה!'"

נטע לביא, אלמנתו של נחמיה לביא ז"ל אשר נרצח לפני באוקטובר האחרון ברחוב הגיא בירושלים, שחזרה את  שאירע בליל הרצח בתוכנית "פרשת השבוע" בהגשת גיא זו-ארץ, אשר תשודר הערב (ד') בשעה 23:30 ומחר (ה') בשעה 21:00, בערוץ 20.

"היינו בסיומה של סעודה, ירדנו הביתה מהסוכה ואז שמענו צעקות נוראיות מהחלון. החלונות שלנו פונים בדיוק לרחוב הגיא שמוביל בין שער שכם אל הכותל ואנחנו שומעים צעקות קשות ביותר, ש… אני לרגע חשבתי שזו אולי איזו אישה לא נורמלית שצועקת, זה לא היה נשמע משהו רגיל. הבת שלנו, בכיתה ו', התרוממה לחלון כדי לראות איזו דמות רואים, אם זו ערביה, יהודייה, מי זו שם שצועקת. והיא צעקה 'זו יהודיה!".

נטע לביא, אלמנתו של נחמיה הי״ד, שנרצח במוצאי השבת של חג הסוכות האחרון על ידי מחבל מתחת לביתם בעיר העתיקה בירושלים, מספרת לגיא זוארץ על רגעי האימה מהם לא חזר בעלה.הראיון המלא ישודר הערב בתכניתנו ״פרשת השבוע״ עם גיא זוארץ, בשעה 23:30

‎Posted by ‎ערוץ 20‎ on‎ יום רביעי 20 ינואר 2016

היא מוסיפה לספר: "היא לא קלטה דברים קשים היא רק ראתה דמות של יהודייה שצועקת. רגעים, שניות אחרי כבר לא ראיתי אותו. הוא פשוט רץ למטה, רץ לעזור לה. אני לא קלטתי את זה מיד כי אני עוד לא הבנתי מה בדיוק קורה. הוא קלט מיד, הוא שמע אותה אומרת 'זו יהודייה' ואני עוד לא קלטתי. לקח לי כמה רגעים לקלוט. ברגעים האלו קרה מה שקרה למטה . הוא יצא מהחצר, פנה לעבר אותה אדל שנפצעה פצעים קשים מהמחבל והמחבל עוד כנראה סיים את זממו בבעלה".

"זה היה כמה מטרים ימינה מאיפה שנחמיה פוגש אותה, הוא לא הבחין במחבל, פנה אליה, כדי לסייע לה, המחבל הבחין בו ואז הוא בא אליו מאחורה ודקר אותו דקירה בעורק הראשי שהיא לא בלבלה את נחמיה. הוא התחיל מאבק פיזי קשה מאד. אני קולטת מה קורה ויורדת למטה, פותחת את דלת החצר ויוצאת לרחוב. מה שאני רואה זה את נחמיה שוכב על הגב, המחבל נאבק איתו על הנשק, הם נאבקים זה עם זה. באיזשהו שלב נחמיה שלף את הנשק כדי לירות בו אבל הכוחות שלו הלכו ונחלשו מאיבוד הדם. אלה רגעים נוראיים. אני זוכרת את עצמי צורחת, צורחת 'נחמיה'.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.