צפו: קריאות "בוז" להנגבי בכיכר רבין

מבוכה גדולה לשמאל בישראל בעקבות קריאות הבוז שנשמעו אתמול במהלך עצרת לזכרו של יצחק רבין. כל התגובות

מבוכה גדולה לשמאל בישראל בעקבות קריאות הבוז שנשמעו אתמול במהלך עצרת לזכרו של יצחק רבין שנערכה בכיכר רבין במלאות 22 להרצחו.

השר צחי הנגבי הבהיר כי הוא לא מתחרט שהגיע ונאם בעצרת. "מאוד חשוב שהימין יאמר את דברו באירוע. רצח רבין היה טראומה לכולנו, לא נפקיר את זכרו לאלה שחפצים להרבות מחלוקת", מסר. "קריאתי לאחדות אמנם לא מלהיבה את הקיצוניים, אבל היא חודרת ללבבנות של מרבית הציבור הישראלי".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב אמש בחריפות לקריאות הבוז נגד נציג הממשלה השר צחי הנגבי. נתניהו טען כי העצרת הפכה למפגן פוליטי: "אלה שרוממות חופש הביטוי בגרונם מנסים להשתיק את כל מי שלא מסכים איתם". השר בנט תקף: "הפגנה מבישה".

נתניהו צייץ לאחר סיום העצרת בכיכר רבין: "מצער שהפכו את עצרת הזיכרון לזכרו של ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל לכנס פוליטי. אלה שרוממות חופש הביטוי בגרונם מנסים להשתיק את כל מי שלא מסכים איתם".

קובי ריכטר, מארגן העצרת הגיב. "ההכרזות מצד נתניהו והארץ שתוקפות את העצרת הם בדיוק השוליים הקיצוניים", אמר ריכטר שביקר את הביקורת על העצרת משני צדי המפה הפוליטי – של ראש הממשלה ושל עיתון הארץ. "סוג הביקורת של רה"מ היא ביקורת של שוליים קיצוניים ימניים. חלק מהכתבות שמופיעות בהארץ הם סוג של שוליים", אמר והביע אכזבה על שריקות הבוז. "אני לא חושב שהם הרסו את העצרת. היה ידוע לי שככה זה יהיה, לא ציפיתי למשהו אחר. אמשיך לנסות לגרום לנו להקשיב אחד לשני – מרבית הקהל הקשיב ושמע".

"אני חושב שהעצרת בגדול מילאה את הציפיות שלי", אמר ריכטר. "לגרום לאנשים לשמוע דעות של מי שמסכימים איתם וגם של מי שלא מסכימים איתם. מרבית הדוברים כמו ציפי לבני, הנגבי, דיברו מאוד לענין וברוח העצרת ומאוד כיבדו את העצרת. אני חושב שחלק קטן מהקהל שבא לשרוק ולצעוק בוז בלי קשר למה נאמר משום שהם לא הקשיבו הפסיד את ההזדמנות לשמוע דברים גם כאלה שהם תומכים בהם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.