צפו: רבה של ירושלים מבקר את פצועי מצעד התועבה (וידאו)

הרב הראשי האשכנזי של ירושלים הרב אריה שטרן ביקר את פצועי מצעד התועבה בבית החולים: "אני מייצג ציבור דתי ורבנים – וכולם מזועזעים", אמר הרב. "יהדות ושפיכות דמים לא הולכים ביחד". צפו בביקור

הרב הראשי האשכנזי של ירושלים הרב אריה שטרן ביקר את פצועי מצעד התועבה בבית החולים: "אני מייצג ציבור דתי ורבנים – וכולם מזועזעים".

הרב שהוא הראשון מבין הרבנים שמבקר את הפצועים אמר עוד: "יהדות ושפיכות דמים לא הולכים ביחד".

הרב הבהיר כי "מי שביצע את המעשה הנפשע הזה הוא פושע לכל דבר ועניין", והרגיע: "מדובר בעשב שוטה שמכפיש מגזר שלם. חילוקי דעות ומחלוקות הם עניין לגיטימי שבשגרה וימשיכו להיות עניין כזה, אך אל לאיש להרים יד על רעהו".

רבה של ירושלים ביקש מהחולים את שמותיהם כדי להתפלל עליהם ולהזכיר את שמם בבתי הכנסת באמירת מי שברך במהלך השבת.

בית משפט השלום בירושלים האריך הבוקר את מעצרו של ישי שליסל, החשוד כי דקר ופצע אתמול 6 מהמשתתפים במצעד התועבה בעיר, ב-12 ימים.

צפו בביקור (באדיבות רשת)

גם הרב הראשי הספרדי לישראל, הרב יצחק יוסף גינה אמש את המעשה: "דינו של הדוקר ברחובות ירושלים היום הוא כדין כל רוצח ואף חמור מכך,לא יתכן שיקום אדם וכביכול בשם הדת ירים ידו על נפש מישראל".

הרב הראשי האשכנזי לישראל, הרב דוד לאו גינה באופן חריף את האירוע. "תורת ישראל אוסרת כל מעשה של אלימות ופגיעה באדם, ועל אחת כמה וכמה אדם שפוגע בזולתו ומנסה להרגו" אמר הרב.

הוא הוסיף, כי על רשויות החוק לטפל במעשה האלימות בכל חומר הדין, "מדובר במעשה חמור מאד וברור לכל שזו אינה דרכה של תורה ויהדות".

אמש רבה של ירושלים הרב אריה שטרן אמר בעקבות אירוע הדקירה כי "פגיעה בחיי אדם אסורה על פי דין תורה, המעשה שבוצע אחר הצהריים מחדד שוב את הסכנה שיש בהקצנה של גורמי שוליים ומלמד אותנו שצריך להמשיך לפעול על מנת לעקור עשבים שוטים, החברה הדתית מוקיעה אנשים בעלי תפיסות כאלה וסולדת ממעשיהם, אני מתפלל על הפצועים למען החלמתם המהירה".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מציע לו כאות הזדהות להצטרף למצעד הבא, ולצעוד בראש הצועדים.

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב