צפו: רבי יצחק ברדא שליט"א זועק על חילולי השבת

באים אנשים, שיושבים על כסא הממשלה שחושבים שהם מנהיגים את העם ומה עושים? הם מורים לחלל את השבת! בארץ ישראל ארץ הקודש, ארץ אשר עיני אלוקיך בה והם רוצים שיעשו חילול שבת!!!

במהלך שיעורו השבועי באשקלון של ראש מוסדות יצחק ירנן המקובל הרה"ג יצחק ברדא שליט"א, התבטא הרב באופן חריף על מובילי חילול השבת:

"התורה הקדושה מבטיחה הצלחה, פרנסה וברכה למי שישמור את השבת בעסק שלו ובבית שלו. אפילו הקדוש ברוך הוא כביכול, עצר ממלאכתו ביום שישי כדי לשמור את השבת…

אז באים אנשים, שיושבים על כסא הממשלה שחושבים שהם מנהיגים את העם ומה עושים? הם מורים לחלל את השבת! בארץ ישראל ארץ הקודש, ארץ אשר עיני אלוקיך בה והם רוצים שיעשו חילול שבת!!!

איך אפשר לעבור על כזה דבר בשתיקה? כל שבוע אומרים שבוע הבא. איך אפשר להתעסק בדברים אחרים? איך אפשר לחשוב על רפורמות וחוקים על עסקים או על חברות או על תחבורה? שבת!!! מה לנו יותר משבת?…" נזעק הרב ברדא שליט"א.

"את הדת של המוסלמים הם מכבדים, את של הנוצרים מכבדים. ומה עם היהדות הקדושה שלנו? בארץ שלנו לתת יד לפתיחת מרכולים בלב ארץ ישראל? עד מתי? כשהייתה מדינה בהתחלה, לא היה דבר כזה, עשו סטטוס קוו, עשו קווים, לא פוגעים בהם בפהרסיה…"

בהמשך סיפר הרב "אני זוכר בהלוויה של צ'רצ'יל, בגין לקח בית מלון על יד הבית קברות כדי שילך ברגל בשבת, שלא יגידו יהודי חילל שבת בפהרסיה, יהיה חילול ה'…"

בשלב זה הזהיר הרב את מנהיגי חילול השבת ואמר: הם טוענים שזה פיקוח נפש, פיקוח נפש זה שהם עובדים, מי שנוגע בשבת 'מחלליה מות יומת, יש לו עסק עם השבת… שבת שבתון היא לה'

לאחר מכן עצר הרב לשבח את בעלי המסעדות במרינה החדשה באשקלון שכידוע רובם ככולם החליטו לשמור שבת וכשרות: "אצלנו ברוך ה' באשקלון אנשים קונים חנויות במרינה והם שומרים שבת ממש בחירוף נפש, זה קידוש ה' יבורכו מעשה ידיהם, תראו איזה יופי, העסקים הקטנים האלה מאמינים בקדוש ברוך הוא ואלה שיושבים בממשלה לא מבינים. פלא פלאות!!"

בסיום דבריו פנה הרה"ג יצחק ברדא שליט"א בפנייה אישית לנציגים בכנסת: "אני פונה היום לכל חברי הכנסת שנמצאים בממשלה, כל מי שיש לו אפשרות למנוע חילול שבת תבוא עליו הברכה… מי יודע אם לעת כזאת הגעתם למלכות. תעשו הכל כדי שלא יחללו את השבת, שהשבת לא תפרע מכם! תשמרו אותה, היא תשמור עליכם והיא תשמור עלינו."

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.