צפו: רה"מ לנגידה: "מחכה לשטרות על חכמי ספרד"

נגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג הציגה לראש הממשלה בנימין נתניהו את השטרות החדשים

נגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג הציגה לראש הממשלה בנימין נתניהו את השטרות החדשים.

ראש הממשלה אמר:"בואו נבטיח שהערך של השטרות שלנו מייצג את עוצמת הכלכלה שלנו, ואני חושב שזה קורה לנגד עינינו – הכלכלה היא עוצמתית, המצב הפיננסי של מדינת ישראל, בניהול משותף מצד אחד של בנק ישראל, מצד שני של ממשלת ישראל, הוא איתן מתמיד, ואני חושב שאני אומר כאן דברים אובייקטיביים.

אנחנו נכנסים עוד מעט לעשור השלישי של המאה עשרים ואחת עם עוצמות גדולות ונמשיך לנהל את זה באחריות".
רה"מ הוסיף:"מחכה לשטרות של חכמי ספרד שייצאו בסדרה הבאה".
בשעות הבוקר סיירה הנגידה בעיר יבנה בליווי ראש העירייה, מר צבי גוב-ארי, וחשפה לראשונה את השטרות החדשים בפני חברי מועצת התלמידים של בית הספר לאומנויות ע"ש לאה גולדברג, שדיוקנה מוטבע על השטר בעריך 100 שקלים חדשים. בשבועות האחרונים עברו תלמידי בית הספר הדרכות בהשתתפות נציגי מחלקת המטבע בבנק ישראל, במסגרתן קיבלו הסברים על סדרת השטרות החדשה – סדרת המשוררים. הנגידה שוחחה עם התלמידים על השטרות החדשים, על סימני הביטחון המשולבים בהם, על נגישותם של השטרות לבעלי לקויות הראיה ועל התהליך ההפצה הצפוי לצורך הכנסתם למחזור.

השטרות החדשים, ככל שטרות הסדרה החדשה, מציגים סטנדרטים מתקדמים של ביטחון, חדשנות ונגישות ומשולבים בהם מגוון סימני ביטחון נגד זיופים. השטר החדש בעריך 20 שקלים חדשים נושא את דיוקנה של המשוררת רחל (בלובשטיין), צבעו אדום ואורכו 129 מ"מ. השטר החדש בעריך 100 שקלים חדשים נושא את דיוקנה של המשוררת לאה גולדברג, צבעו כתום ואורכו 143 מ"מ.

בנק ישראל מבקש להבהיר כי שטרות מסדרה ב' של השקל החדש, אשר עודם משמשים את הציבור כיום ימשיכו לשמש הילך חוקי למשך מספר שנים, והם יהלכו במחזור במקביל לשטרות החדשים. הואיל ומהלך ההחלפה הוא הדרגתי, הציבור אינו נדרש לבצע בשלב זה כל פעולה להחלפת השטרות וכאשר אלו יופקדו בבנק ישראל על ידי התאגידים הבנקאיים הם יוחלפו בהדרגה בשטרות מהסדרה החדשה. בהמשך, יפרסם בנק ישראל הנחיות בנוגע להחלפת השטרות מסדרה ב'.

במטרה להגביר את מודעות הציבור לכניסתם של השטרות החדשים למחזור, ואת היכרות הציבור עם סימני הביטחון המשולבים בהם, יפתח בנק ישראל בתכנית הסברה לציבור הרחב – "פשוט לבדוק שזה בטוח", באמצעי התקשורת הנגישים לאוכלוסיות שונות. בין היתר, יופצו כרזות ועלוני הסברה בחמש שפות בסניפי הבנקים, בחברת הדואר, ובאמצעות גופים מסחריים וציבוריים שונים.

נגידת בנק ישראל ד"ר פלוג מציגה לרה"מ נתניהו את השטרות החדשים

נגידת בנק ישראל ד"ר קרנית פלוג הציגה לראש הממשלה בנימין נתניהו את השטרות החדשים.ראש הממשלה אמר:"בואו נבטיח שהערך של השטרות שלנו מייצג את עוצמת הכלכלה שלנו, ואני חושב שזה קורה לנגד עינינו – הכלכלה היא עוצמתית, המצב הפיננסי של מדינת ישראל, בניהול משותף מצד אחד של בנק ישראל, מצד שני של ממשלת ישראל, הוא איתן מתמיד, ואני חושב שאני אומר כאן דברים אובייקטיביים. אנחנו נכנסים עוד מעט לעשור השלישי של המאה עשרים ואחת עם עוצמות גדולות ונמשיך לנהל את זה באחריות".רה"מ הוסיף:"מחכה לשטרות של חכמי ספרד שייצאו בסדרה הבאה".וידאו: איתי בית-און, לע"מסאונד: בן פרץ, לע"מ

‎Posted by ‎ראש ממשלת ישראל‎ on‎ יום רביעי 22 נובמבר 2017

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.