צפו: רה"מ ספד לעיתונאי ידיעות אחרונות

באופן די מפתיע, ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לביקור בבית ידיעות אחרונות בראשון לציון כדי לחלוק כבוד אחרון לנח קליגר, צפו

באופן די מפתיע, ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לביקור בבית ידיעות אחרונות בראשון לציון כדי לחלוק כבוד אחרון לנח קליגר, עיתונאי ידיעות שהלך לעולמו ביום חמישי האחרון בגיל 92.

ארונו הוצב היום (א') בבית "ידיעות אחרונות" בראשון לציון, וראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע לטקס לצדו של שר החינוך נפתלי בנט. יש לציין כי נתניהו גם כתב טור בעיתון לזכרו של קליגר.

ראש הממשלה נתניהו ספד: "נח היה בשואה, אבל הוא היה בקטגוריה מיוחדת. הוא היה מה שאני מגדיר לוחם השואה, אדם צעיר שסייע בהצלת יהודים בצרפת, עד שנתפס על ידי הגסטפו ונשלח לאושוויץ. זה ברור מאליו שהוא היה אדם עם כוחות גוף ונפש. הוא היה באמת אתלט, הוא היה ספורטאי, ומעבר לחריפות שכלו, היה בו כנראה רצון חיים כביר".

נתניהו אמר עוד: "אין כמעט אנשים ששרדו את אושוויץ עם תעצומות נפש כאלה. הוא שרד, הגיע לארץ, השתתף במלחמת העצמאות. הייתה לו הבנה ישירה על גודל החורבן ועל גודל התקומה ומשמעות התקומה. במהלך כל שיחה שלי איתו הוא הבין שמדינת ישראל זה נס, אבל זה נס נרכש. זה לא נס מובטח משמיים, לפחות לא לתפישתו. עוצמתו היא עוצמתה של מדינת ישראל, ואני אוסיף בצדקתה של מדינת ישראל".

ראש הממשלה הוסיף: "נח היה לוחם צדק, הוא היה חדור באש המוסריות והאמת. הוא לא עשה חשבון לאף אחד, הוא כתב את דעתו. לפני כשנה, היה טקס של ציון 75 שנים לגירוש יהודי פריז מפריז בנוכחות נשיא צרפת וביקשתי מנח וז'קלין להצטרף אליי לציון הטקס הזה. ההתרגשות שלו הייתה כבירה. הוא הבין את המשמעות – שאנחנו חוזרים כנציגיה של מדינת היהודים שקמה מהעפר והפכה לכוח יהודי עולה.

"הוא כתב לא את הכול, אבל הוא היה כותב את העיקר. הוא היה כותב באובייקטיביות מתוך עמדה, הוא היה כותב במקצועיות, הוא היה תפארת למדיניות הישראלית. הוא היה עיתונאי, אנחנו מגדירים את זה 'עיתונאי של פעם' אבל הוא מאיר את הדרך. זה לא פנס שמגדיר את הדרך אחורה – זה מגדלור שמאיר וצריך להאיר את הדרך קדימה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.