צפו במהומה: שרון גל הגיב ל'דפוק' של גלאון (וידאו)

חבר הכנסת שרון גל מישראל ביתינו עלה להגיב היום במליאה על דברי חברת הכנסת זהבה גלאון יו"ר מר"צ שכינתה אותו דפוק, ושוב עורר סערה בכנסת. צפו

הכל החל אמש כשגלאון התייחסה להצעת החוק לעונש מוות למחבלים שהגיש גל ואמרה: "אתם מתיישרים לימין, עומד חבר כנסת בריון תורן ומציע הצעה ואתם מתיישרים. כל דפוק מביא הצעה ואתם מתיישרים?" גלאון הורדה מדוכן הנואמים על ידי הסדרניות בעקבות דבריה.

בתגובה להורדתה מדוכן הנואמים אמרה גלאון: "מה אמרנו לו? שהוא דפוק? ציפור נפשו של סגן השר מזוז נפגעה – אולי תחזיר את תעודת הזהות…אדוני היושב ראש, אתה לא צנזור ואתה לא יכול לעשות את זה ולהגיד לי מה להגיד". חברי סיעתה של גלאון הוצאו מהמליאה בזה אחר זה, וגם ח"כ ירון מזוז וח"כ חנין זועבי הצטרפו לויכוח והוצאו מהמשכן.

ח"כ יואל חסון מהמחנה הציוני, שניהל את הדיון במליאה, נזף בגלאון על דבריה הקשים נגד חבר כנסת מכהן ואמר: "נא לחזור בך מדברייך, את לא יכולה לקרוא לחבר כנסת דפוק".

לאחר שגלאון חזרה למליאה היא צעקה "דבר כזה עוד לא ראיתי". חסון השיב לה: "אני מתנצל שנאלצתי להוציא אותך, לא יכנו חברי כנסת בכינויים האלה, זה לא מכובד לבית הזה ולא מכובד ליושבת ראש מרצ, לא משתמשים בביטויים לא פרלמנטריים כאלה".

מאוחר יותר ביקש גל רשות לעלות לדוכן והשיב לגלאון: "אותי לימדו כשהייתי ילד שיש לכל אדם את הזכות לבחור ממי להיעלב ובמקרה הזה אני לא נעלב. אני לא נעלב ממי שעורך טקס מביש בו מקריאים עדויות של מי שפועל נגד ישראל, ומי שקורא בחוק לסמן מוצרים של יהודים רק בשל היותם מתיישבים, למי שרוצה לבטל את חוק עונש המוות במתכונתו הנוכחית.

זה השמאל הנאור והליברלי? תתנהגי בצורה ראויה, את תינוקת. למה לנקוט בביטויים כאלה? נחשף פרצופכם האמיתי, אתם לא מסוגלים לשמוע את האמת, אין בהם את הסובלנות. תתנצלי על האמירה הבוטה שמביישת את המשכן הזה".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.