שריפת ענק משתוללת ביער שליד בית שמש ללא שליטה (וידאו)

שריפה ענקית משתוללת ליד מושב תעוז הסמוך לבית שמש. כביש 44 הסמוך נחסם לתנועה בשני הכיוונים בעקבות האירוע' מטוסי כיבוי מנסים להשתלט על האש. טרם הושגה שליטה על השריפה, אם לא תושג שליטה עד רדת החשיכה, תיבחן האפשרות לפנות תושבים. תיעוד

החום הגדול גורם שוב לשריפת ענק ביערות: שריפת יער גדולה פרצה ליד המושבים תעוז וכפר אוריה הסמוכים לבית שמש. צוותי כיבוי רבים הוקפצו למקום כדי לעצור את התפשטות הלהבות. כביש 44 נסגר לשני הכיוונים, וטרם הושגה שליטה על הלהבות.

עקב חשש גדול כי האש תמשיך להתפשט ליערות נוספות, ומקומות מגורים, הוקפצו שמונה מטוסי כיבוי כדי לנסות למנוע מהאש להגיע ליישובים הסמוכים. לדברי הכוחות שבשטח, השריפה מדלגת במהירות עצומה בחסות הרוחות העזות לעבר היישוב אשתאול.

15 צוותי כיבוי פועלים במקום, ועוד צוותים רבים מכל המחוזות השכנים בדרכם לאזור. בנוסף, הוקפצו בגיוס חירום עשרות לוחמי אש מכמה ערים.

האש המשתוללת צילום דוברות כב''ה בית שמש
האש המשתוללת
צילום דוברות כב"ה בית שמש

לא ידוע בינתיים מה הגורם לשריפה העזה באזור. למרות שתחילה נערכו לפינוי תושבים, טרם דווח על תושבים שנזקקו לפינוי, ורק מספר מטיילים פונו מיער צרעה.

מאגף התנועה במשטרה נמסר כי כביש 44 הסמוך נחסם לתנועה לשני הכיוונים בין צומת שמשון לצומת נחשון, וכי יש להפנות את הנהגים לדרכים חלופיות.

אלי פרץ מפקד מחוז ירושלים הגיע למקום האש והוא מפקד על הכוחות ועל נסיונות בלימת האש ומניעת התפרצותה למקומות של מגורים.

תיעוד מהזירה (באדיבות רשת)

בעקבות השריפה הגדולה המשתוללת בגזרת בית שמש הוקם חפ"ק בצומת שמשון עם כלל הכוחות שפועלים בשטח.

מאיחוד הצלה נמסר: "שריפת ענק פרצה באזור יער הנשיא שבסמוך לישובים תרום ותעוז בגזרת העיר בית שמש, במקום פועלים כארבעים צוותי כיבוי בסיוע מטוסי כיבוי, כמאה לוחמי אש, שוטרים, ומתנדבי איחוד הצלה מסניף בית שמש. יצויין כי כביש 44 נסגר לתנועה עקב פעילות צוותי הכיבוי. מתנדבי איחוד הצלה מאבטחים את פעילות הכיבוי והמשטרה וערוכים לתת מענה רפואי ראשוני מהיר ככל שיידרשו".

תיעוד מהשריפה
צילום: דוברות איחוד הצלה
שריפה ליד בית שמש צילום הצלה (7)

שריפה ליד בית שמש צילום הצלה (8)

שריפה ליד בית שמש צילום הצלה (9)

שריפה ליד בית שמש צילום הצלה (10)

שריפה ליד בית שמש צילום הצלה (1)

שריפה ליד בית שמש צילום הצלה (2)

שריפה ליד בית שמש צילום הצלה (3)

שריפה ליד בית שמש צילום הצלה (4)

שריפה ליד בית שמש צילום הצלה (5)

שריפה ליד בית שמש צילום הצלה (6)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.