צפו: תוכנית הוידאו הסאטירית "לאטמה" – האחרונה

התוכנית שמציגה חדשות מפן ימני אשר מראה את הגיחוך איך מתנהגים הערבים בעזה, התוכנית מוצגת מכיוון סאטירי, וכנראה שזה התוכנית האחרונה, רגע לפני הסוף עורכי התוכנית מסכמים את מאות התוכניות של לאטמה.

"נדמה שנכון לכתוב כמה מילים של סיכום ופרידה.
האם זה הסוף של לאטמה? כרגע כן. מאז החורף האחרון היה ברור שלאטמה לקראת סגירה והסוף רק נדחה מפעם לפעם. אם לא יקרה משהו מאוד מפתיע – והוא כנראה לא יקרה אחרת זה לא מפתיע – בסוף החודש זה נגמר.

כיצד הכל התחיל: בשנת 2008 עבדתי בפרויקט הסברה שנתקל בקשיים עקב חילופי מנהלים כשאחי שלמה סיפר לי שקרולין גליק רוצה להקים אתר לביקורת תקשורת ושאל אם אהיה מעוניין לכתוב שם. השבתי בחיוב וכבר לקראת הסתיו התחלנו לתכנן. בדצמבר 2008 בזמן "עופרת יצוקה" יצאתי לחודש מילואים ואבישי עברי נקרא למלא את מקומי לאותו חודש, בסופו של דבר הוא צורף ככותב קבוע. הרעיון המקורי בנוגע למהדורה היה שבנוסף לתכנים הכתובים שיבקרו על בסיס יומי את התקשורת תהיה תכנית חדשות סאטירית שבועית שתמשוך גולשים לתכנים הכתובים. מעטים יודעים שהמהדורה בראשיתה הופקה ושוחקה על ידי צוות אחר לחלוטין. בהמשך לאחר שהתכנית לא ממש השיגה את מטרתה, היא הוחלפה בצוות שאתם מכירים.

האם השיר לאחר המשט היה נקודת המפנה שהזניקה את לאטמה? השיר אכן היה נקודת מפנה, אבל כדאי לזכור שלפניו היו שני שירים זכו לתשומת לב וחשיפה די גדולה. השיר שיצא לאחר הכתבה באפטונבלדט השבדי שהאשים את צה"ל בקצירת איברים והשיר חד ביתא לכבוד פסח זכו למאות אלפי צפיות כל אחד ולתגובות תמיכה וקללות בשפות שונות.

רבים שאלו לאורך השנים מדוע איננו פונים אל הכתבים והעיתונאים כדי לברר מה הם חושבים על הביקורת.
כפי שניתן לראות בבלוגים ואתרים אחרים שעוסקים בביקורת תקשורת, עיתונאים לא ששים להגיב לביקורת כך שבכל מקרה לא נמנע מכם תענוג אינטלקטואלי או אחר. אגב, היו עיתונאים שכתבו לנו, חלקם פרגנו וחלקם הגיבו בזעם בלתי נשלט, היו אפילו איומי סרק בתביעות דיבה. אולם הסיבה העיקרית היא שהאתר לא נועד לפנות לעיתונאים והוא לא מתעניין בעיתונאים באופן אישי, אלא פונה למי שצורך עיתונות. המטרה היתה להציג את העיתונות כפי שהיא על כל מגרעותיה ונדמה לי שהצלחנו בכך פה ושם."

צפו בתוכנית האחרונה:

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.