"תורתו אומנותו": דמותו של הגרי"ש אלישיב(וידאו)

ראשוני ב'קוקר': תיעוד מדהים הנדיר ששודר בערוץ הראשון. "תורתו אומנותו" על דמותו הייחודית של "פוסק הדור" מרן הרב יוסף שלום אלישיב זצ"ל. צפו בסרט המלא והמרתק {הסרט המלא}

את הסרט הפיק ישראל גולדויכט, והוא מנסה להבין בשעה וחצי של תיעוד מדהים ונדיר, מדוע הגיעו רבים כל כך להלוויה? ומי הוא הרב אלישיב?

הסרט הוא נדיר עם חומרים בלעדיים שצולמו בביתו של הרב, על מרן הגרי"ש, על סבו בעל ה'לשם'. והוא מכניס מבט סקרני החותר להבנת עולמו של "פוסק הדור".

הסרט מתעד את פגישות מרן הגרי"ש עם שמעון פרס, שגרירים וראשי מדינות כמו השגריר הבריטי המנסה לשכנע את הרב לתמוך בפתרון "שתי מדינות לשני עמים".

צפו בסרט המלא

https://www.youtube.com/watch?v=zy9PZK8gbv0&feature=youtu.be

הסרט מלווה בראיונות ובפרשנות אישית של בן משפחתו החילוני בן בר-שביט. בן הוא יוצר פורה לתיאטרון ולטלוויזיה בארץ. בן בר-שביט הוא בנו של שחקן התאטרון שלמה בר-שביט הנמנה על הפלג החילוני של משפחת אלישיב.

בן בר-שביט הלך שבי אחרי תחושותיו וערך מפגשי הכרות עם בני משפחתו החרדים צאצאי הרב אלישיב בבתיהם. כיום יש למרן הרב אלישיב כאלף וחמש מאות צאצאים.

בן ביקש להכיר ולהבין יותר את דמותו ואורח חייו של הרב ומכאן את סוד האמונה הטוטלית המכתיבה לרבים כל כך את היומיום שלהם וזרה לחלוטין לרבים אחרים בתוכנו.

בסרט מתראיין הרב אברהם שרמן שאומר: "הוא היה הצינור והשפע האלוקי שהשפיע על כל הדור ועל כל עם ישראל".

ד"ר יוסי ביילין מספר אף הוא בסרט על הגרי"ש מהפן הציוני: "אני זוכר אותו בצניעותו ובפשטותו, הוא היה האיש שלמד בעצם הכל לבד, הוא היה ציוני במידה מסויימת בתור הרב הראשי לרמלה, דיין שנים בביה"ד הרבני, אבל חשיבותו היתה שהוא בשבילי חידה עד היום, שמצד אחד הוא חי בתוך הציונות ומצד שני התנגד לה מאוד".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.