צפו: תחקיר foxnews חושף: כך הופל מטוס אזרחי לפני 17 שנה וכל 230 נוסעיו נספו

התאריך 17 יולי 1996, זמן קצר לאחר ההמראה של המטוס נוסעים בטיסה מס 800 מנמל התעופה JFK, בשעה 20:31, התפוצץ באוויר המטוס של חברת TWA בגובה של כ-3000 מטר, מול לונג איילנד, 20 מיילים דרום-מערבית לאיסט המפטון. בעקבות הפגיעה המטוס צלל לאוקיינוס מגובה של כ-4000 מטר. כול 230 הנוסעים ואנשי הצוות נהרגו

סרט תיעודי שיצא ליום השנה להתרסקות מעלה שאלות קשות. עשרות חוקרים שחקרו את סיבת ההתרסקות מחדש אומרים שהם מעולם לא הורשו להגיע לחקר האמת. אבל הם בטוחים: טיל הפיל את המטוס. "אנחנו לא יודעים מי ירה את הטיל," אמר ג'ים ספייר, חוקר תאונות אוויר אבל יש לנו הרבה יותר ביטחון שזה היה טיל". הקבוצה המורכבת מאנשים שעבדו עבור המועצה הלאומית לבטיחות התחבורה האווירית, וחברת התעופה .TWA כל ששת החוקרים אומרים כי הראיות מראות שטיל מהקרקע פגע במטוס.

"הכול מתאים כמו כפפה ליד", אמר טום סטלקאף, פיזיקאי שנחשב לאחד מהחוקרים שהשתתף בסרט התיעודי,הוא אמר במסיבת עיתונאים שהתקיימה ביום רביעי. "חד משמעי אלו כל הראיות שיש." האנק יוז, חוקר בכיר בדימוס לתאונת אוויר, אמר "לא הורשנו לחפש ראיות כי ה-FBI השתלט על זירת ההתרסקות ולא נתן להתקרב לאזור. "אנחנו רק רוצים שהאמת תצא", אמר יוז. "אין לנו כוונות נסתרות. הדבר היחיד שאנחנו מחפשים הוא את האמת, ולא נוותר ונלך עד הסוף עד שיחקרו את האמת לדבר הנורא שהפיל את המטוס."

 

(סוכנות ידיעות (AP)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.