צפו: תיעוד רגעי הירי בצומת תפוח כשמחבל ירה זיקוקים כדי להרוג

בתיעוד ממצלימות האבטחה רואים את הדרמה הגדולה בעת שמחבל החל לירות מאקדח שברשותו זיקוקים לעבר יושבי התחנה שהמתינו לאוטובוס, הדבר גרם להיסטריה ובהלה והחיילים שהיו במקום ירו לעברו וחיסלוהו.

קצין בפיקוד מרכז אמר כי האיש היה בוודאות מחבל שרצה להרוג: "מדובר במחבל שניסה לבצע ירי מנשק מאולתר. שני חיילים מגדוד שקד וחייל מג"ב ביצעו נוהל מעצר חשוד, ירו בו והוא נהרג. לא הייתה התרעה על אירוע שכזה. החיילים נכחו במקום במסגרת הפקת לקחים מאירועים קודמים".

על הדרמה הגדולה משחזר עד ראיה אושר הופמן מפ"ת שנכח במקום: "ראיתי את המחבל רץ לכיווננו ומתחיל לירות, בהתחלה חשבתי שמדובר בתרגיל. רצנו כדי להסתתר מאחורי התחנה ומהר מאוד חיילי מג"ב ירו במחבל והרגו אותו",

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה ציין לשבח את פעולת החיילים שלא התעשתו לרגע ומיד חיסלו את המחבל: "לצערנו האירוע הערב הוא הוכחה נוספת לכך ששיחות השלום מביאות איתן טרור. מאז התחילו שיחות השלום אנו מבחינים בעלייה מדאיגה באירועי הטרור באזור. אנו מקווים שהמדינה תתעשת ותבהיר ששיחות שלום לא יילכו יד ביד עם פעולות טרור באזרחים".

גם יושב ראש ועד מתיישבי השומרון בני קצובר, אמר דברים דומים ואף האשים את השרים בממשלה בהתגברות מעשי הטרור: "ככל ששרת המשפטים ציפי לבני מתקדמת בשיחות המשא ומתן עם הערבים כך מתגבר טרור האבנים", והוסיף בנחרצות: "לכולם ברור, מניסיון העבר, שעצם ניהול משא ומתן עם המרצחים פוגע בביטחון מדינת ישראל", הוסיף קצובר. "חווינו את זה בתקופת הסכמי אוסלו הידועים לשמצה, ראינו את זה לאחר הכניעה לטרור וגירוש המתיישבים מחבל קטיף ואנו רואים את זה גם כיום, כשישראל הרשמית מנהלת משא ומתן עם האויב". אמר בוודאות.

צפו בתיעוד מאירוע הירי של המחבל בצומת – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.