צפת: האם היום יימצא פיתרון לפרויקט החרדי ששרוי בעלטה?

פרויקט "נוף מירון" לא מחובר לחשמל כבר ימים ארוכים בשל חוסר בטופס 4. חבר המועצה אלעזר לזר החתים שליש מחברי המועצה לאשר מינוי מהנדס חדש

האם היום יגיע לקיצו סבלם של התושבים החרדים בבניינים בצפת שנתונים בעלטה?

כזכור, בשבוע שעבר דיווחנו על הבניין החרדי ״נוף מירון" בצפת, שנמצא ללא חשמל בחושך מוחלט. מדובר בבנין של 52 דירות, שכולו מאוכלס בתושבים חרדים, אך אין בו חשמל כבר שבועיים – בגלל שאין מי שיחתום על טופס ארבע שיאשר את הבניין למגורים ויאשר חיבור שלו לזרם החשמל. הסיבה: בפרויקט הזה נחקרו הקבלן והבעלים של החברה שבנתה את הדירות, וכן ראש העיר אילן שוחט והמהנדס, ואסור להם להתעסק בפרויקט הזה, מה שמותיר את התושבים בלי אף פיתרון.

כעת, חבר המועצה אלעזר לזר, שלח מכתב לראש העיר עליו חתומים שליש מחברי המועצה, בבקשה לכנס את המועצה ולאשר מינוי של מהנדס לעיר, כדי שזה יאשר את הדירות וייתן טופס ארבע ויהיה ניתן לחבר אותם לחשמל.

כזכור, ר"ע צפת אילן שוחט התעמת ביום רביעי ברחוב מול עשרות תושבים חרדים, לאחר שהוא ומהנדס העיר מסרבים לחתום על בקשה לחיבור פרוייקט 'נוף מירון' לחברת החשמל.

מדובר בשני בניינים ברחוב קרן היסוד בצפת, שמכילים 52 משפחות כבר כמה ימים ללא חיבור לחשמל.

בשבוע שעבר, סמוך לשקיעה, הגיעו נציגים של חברת חשמל ופירקו את השנאי שמספק את החשמל לבניינים, בטענה שמשהו לא בטיחותי בהם וקיים חשש לנזק שיכול לגרום אסון.

התושבים שרדפו אחריהם וביקשו הסבר, לא קיבלו הסבר מספק.

"בפועל", אומר תושב העיר, "52 משפחות, בהם ילדים, תינוקות ונשים בהריון, יושבות להם בחשכה מוחלטת ובחום הכבד של חודשי הקיץ, במצב של חוסר אונים מוחלט. כל אותן משפחות מחכות לפתרון".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.