צפת: המסמך הדרמטי ששיגרו חברי העירייה

המסמך הדרמטי ששיגרו חברי העירייה הבכירים לאילן שוחט: "הגיע הזמן שתתחיל לדאוג לתושבי העיר"

דרמה בעיריית צפת: אחרי שנים של הזנחה, אי ציות לחוק, רשלנות וזלזול בתושבי צפת – שיגרו השבוע חברי עירייה בכירים מסמך דרמטי הדורש לדון באופן מיידי על שלל נושאים קריטיים העומדים על הפרק ואשר לא מטופלים, במקרה הטוב, ואשר נדחים במקרה הרע, ע"י ראש העיר אילן שוחט מטעמים אישיים ופוליטיים.

במכתב, דורשים חברי האופוזיציה חילונים וחרדים כאחד, לדון בדחיפות בהזנחת התיירות בעיר על ידי ראש העיר, אי תקצוב המוסדות עפ"י חוק נהרי – למרות החוק המורה לעשות זאת, חלוקה נכונה והגונה של תקציב מפעל הפיס למוסדות ציבוריים וגם ביטול האיסור לצלם בישיבת מועצה, אותו הנחיל ראש העיר שוחט ואשר אינו עולה בקנה מידה של שקיפות וחופש המידע.

חברי העירייה דורשים שינוי מיידי של מצב התיירות בעיר הכולל: תקציבי התיירות, הגשת בקשת לתקצוב ממשרד התיירות וסיום הסכסוך הפוליטי עם שר התיירות לטובת תושבי העיר צפת. בנוסף, דורשים חברי העירייה לתקצב מיידית את המוסדות המוכרים שאינם רשמיים עפ"י חוק נהרי.

עוד דורשים חברי העירייה הבכירים: חלוקה בצורה שוויונית והגונה לתקציב השנתי של מפעל הפיס לפי קריטריונים ברורים, כשכל המוסדות בעיר ממופים לפי דירוג בטיחות. בנוסף, דורשים חברי העירייה לבטל מיידית את האיסור לצלם בישיבות המועצה והגברת השקיפות של העירייה לתושבי העיר.

מי שחתם על המסמך המדובר, הם חברי העירייה הבכירים חרדים וחילונים כאחד: הרב אליעזר לזר, הרב עמנואל לוי, שוקי אוחנה, ישי מימון, אריק מנגיסטו והגב' ויקי אלקבץ שאומרים פה אחד כי "הגיע הזמן שעיריית צפת תתחיל לדאוג לתושבי העיר ולא לאינטרסים אישיים מפוקפקים – נעשה הכל לשפר את החיים של תושבי צפת".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.