צפת: "מועמד הקש" ימונה לסגן ראש העיר

לקראת הכרעה: חבר המועצה לא יתמודד; יובטח לו תפקיד סגנות ראש העיר בשכר

לפי דיווח במקומון צפתי אותו הבאנו כאן ב'חדשות צפת', הסתמן כי חבר המועצה הרב נחמן גלבך (סיעת 'שלומי אמונים') ירוץ לראשות העיר צפת כשנה אחרי שהמועמד החרדי לראשות העיר אליעזר לזר הכריז על מועמדותו. ב'חדשות צפת' הבאנו את הדיווח הזה.

אלא שכעת מתברר שכל הדיווח על ריצה לראשות העיר לא היה אלא כהכרזת דרישה מראש העיר המכהן שוחט לקבל את הסגנות במידה ויזכה בתפקיד ראש העיר הבא. מר אילן שוחט, המכהן כיום כראש העיר ומתמודד לתפקיד שוב, לא רצה לתת לו את הסגנות במידה ויזכה, כי הוא בסה"כ הביא מנדט אחד וש"ס לעומתו הביאו שני מנדטים וזה בתגובה הודיע שירוץ אף הוא לראשות העיר. האיום הצליח והוא קיבל את ההבטחה, שכאמור תלויה על כרעי התרנגולות, בשעה שכל האחיות החרדיות נוטות לתמוך במועמד החרדי הקיים ובוודאי לא ממהרות לתמוך בראש העיר החילוני שמעמדו התערער גם במגזר החילוני.

כעת, מתברר כי בפני המגזר החרדי בצפת עומדת אופציה אחת של מועמד חרדי – אליעזר לזר, שכאמור כבר זוכה לתמיכה שקטה (עדיין לא פומבית) ממגזרים נרחבים בציבור החילוני והחרדי. רבני קהילות בצפת הביעו בפני 'חדשות צפת' תחושת הרווחה לנוכח הדיווח המסכל כל אפשרות של מחלוקות פנימיות. "בפרט בחודש הרחמים והסליחות, חשוב להשאיר את צפת רגועה ומאוחדת. במצב הזה של מועמד חרדי יחיד, תוכל להיות אחדות חרדית עם המועמד החרדי בצורה שקטה ובטוחה", אמרו רבני הקהילות.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. חחחח לזר לוקח בצפת כמו שאני צנצנת

    די להפצת שטויות

    נורמלי |
    הגב