צפת נצבעה בלבן: בירושלים נערכים לשלג

הסערה כבר כאן: בגולן ובצפון החל לרדת שלג. בשירות המטאורולוגי מעריכים כי תיתכן היערמות של שלג לגובה של עד 5 סנטימטרים בירושלים, החל משעות הערב ולתוך הלילה. ברמת הגולן צפוי השלג להיערם עד לגובה של כ-20 סנטימטרים ובפסגות הגליל לגובה של כ-15 סנטימטרים.

הסערה הראשונה של החורף כיסתה את הרי  הגולן והצפון בשכבה לבנה של של שלג. גם זקני צפת התעוררו הבוקר למעטעה לבן שנפרס עלהכבישים.

באזור הצפון – ואולי גם בירושלים צפוי לרדת שלג.

צפו בשלג – באדיבות רשת

בשירות המטאורולוגי מעריכים כי תיתכן היערמות של שלג לגובה של עד 5 סנטימטרים בירושלים, החל משעות הערב ולתוך הלילה. ברמת הגולן צפוי השלג להיערם עד לגובה של כ-20 סנטימטרים ובפסגות הגליל לגובה של כ-15 סנטימטרים.

נכון לשעה 7 בבוקר, כ-60 סנטימטרים של שלג נערמו במפלס העליון בחרמון.

. לפנות בוקר החל לרדת שלג בפסגות הגולן ובמהלך היום הוא צפוי להתפשט גם להרי הגליל. בצפת הוחלט מבעוד מועד לבטל את הלימודים במוסדות החינוך ובמכללה האקדמית.

 

משטרה שלג

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

מאתר החרמון מסרו כי נכון לשעה שבע בבוקר כ-30 ס"מ  של שלג נערמו במפלס התחתון ובמפלס העליון נערמה כ-60 סנטימטרים. בכל השעות האחרונות המשיך לרדת שלג כעת הטמפרטורה בהר היא מעלה מתחת לאפס.

גם מחר יהיה גשום, סוער וקר בכל חלקי הארץ וקיים חשש חמור לשיטפונות ולהצפות בנחלי הדרום ומדבר יהודה. ייתכן כי יירד שלג קל גם בהרי המרכז, כולל ירושלים. למרות שעל פי ההערכה השלג בירושלים לא צפוי להיערם משמעותית, בשירות המטאורולוגי המליצו למשטרה להיערך לאפשרות של היערמות שלג גם בבירה.

ביום שבת ימשיך להיות מעונן וקר. גשם מקומי, קל ברובו, ימשיך לרדת – בעיקר במרכז ובדרום, אך הרוחות ייחלשו. ביום ראשון צפוי גשם לפרקים, בעיקר בצפון. בחרמון יירד שלג ובשעות הבוקר המוקדמות ייתכן שלג גם בהרי הגולן. הטמפרטורות יעלו מעט, אך יוסיף להיות קר מהרגיל לעונה. ביום שני צפויה עלייה ניכרת בטמפרטורות, שיהיו רגילות לעונה ומזג האוויר ברוב הארץ יהיה נאה עד מעונן חלקית.

מנכ"ל מד"א אלי בין הנחה לתגבר את המשמרות בעובדים ובמתנדבים. עשרות אמבולנסים 4X4 וג'יפים של מגן דוד אדום הועמדו במצב הכן. "עם בוא גל הקור ומזג האוויר הסוער אנו מבקשים מהציבור לנקוט משנה זהירות", אומר בין, "על מנת להימנע מתאונות ופגיעות הנגרמות כתוצאה מקור עז, גשמים ורוחות חזקות".

 

משטרת ירושלים נערכת לקראת מזג האוויר הסוער הצפוי לחלוף את מדינתנו בימים הקרובים, בהתאם לנתוני הרשות המטאורולוגית ובתיאום עם כלל הגורמים הרלוונטים בהם: עיריית ירושלים, מועצות מקומיות, מד"א, כב"ה, חברת החשמל, צה"ל ועוד,  כל זאת במטרה לשמור על ביטחון הציבור ושגרת החיים בצורה הטובה ביותר.

 

במסגרת ההיערכות המחוזית, יתוגבר מוקד החירום המשטרתי – מוקד 100, על מנת לתת מענה מיטבי לפונים ומשמרות השוטרים יתוגברו בכוח אדם, בהתאם לצורך.

 

בנוסף, יתוגבר מוקד המידע הארצי של משטרת ישראל שמספרו 110. הציבור יוכל להתקשר ולקבל מידע אודות צירי תנועה עירוניים ובינעירוניים וכן לדווח על אירועים ו/או תקלות.

 

  • משטרת ירושלים קוראת לציבור הנהגים להתאים את הנסיעה לתנאי הדרך, להימנע מנסיעה בכבישים בהם יש הצפה, להדליק אורות, לשמור מרחק ולהאט את מהירות הנסיעה ולהימנע מעצירות פתאומיות.

 

  • נהגים/נוסעים אשר נתקעו עם רכבם, יש להתקשר למוקד 100 ולהמתין ברכב עד להגעת ניידת משטרה.

 

  • הולכי רגל/תושבים אשר נקלעו למצוקה וזקוקים לעזרה – יש להתקשר למוקד 100 ולהמתין עד להגעת ניידת משטרה.

 

  • משטרת ירושלים קוראת לכלל הציבור לנהוג במשנה זהירות בקרבת מאגרי מים בהם קיימת סכנת נפילה, היסחפות וטביעה.

 

  • הציבור מתבקש להימנע מפעולות שיש בהן סכנה בטיחותית, לשמור על ערנות ונקיטת משנה זהירות בעת נהיגה ובכל עת להישמע להוראות המפורסמות בתקשורת.

 

  • יש להביא בחשבון כי בעת הצורך, בהתאם למזג האוויר והערכת מצב שתתקיים, ייסגרו לתנועה צירי הכניסה לירושלים, למען בטחונם ושלומם של הציבור והנהגים שבדרך.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.