צפת סוערת: האם חפצים גנובים ימכרו במכירה פומבית?

פרסום ראשון: בית המכירות 'מורשת' מקיים כעת בירושלים מכירה של חפצי אומנות – בהם גם חפצים, כמו שלטענת משפחה חרדית מצפת נגנבו מביתה.

פרסום ראשון: בית המכירות 'מורשת' מקיים כעת בירושלים מכירה של חפצי אומנות – בהם גם חפצים, כמו שלטענת משפחה חרדית מצפת נגנבו מביתה.

בן המשפחה, דובער גולדברג, אמר ל'אקטואליק' כי "פרצו לבתינו וגנבו כמה חפצים יקרי ערך והגשנו תלונה על כך במשטרה. לתדהמתנו גילינו כי כמה מהחפצים עתידים להימכר במכירה פומבית שמתקיימת כעת. ב'מורשת' טוענים שמצאו הדברים בחורבה ברחוב ירושלים בצפת, אבל הרבנים שאליהם פנינו כתבו שיש על זה סימן מובהק וגם אם נכון שמצאו יש חובת השבת אבידה!".

בין היתר, רב קהילת חב"ד בצפת הרב מרדכי ביסטריצקי ורב קהילת חב"ד בלוד, הרב ברוך בועז יורקוביץ פרסמו מכתבים בנושא. הרב יורקוביץ כתב בין היתר: "ולכן עפ"י דין חל איסור לקנות או לרכוש את החפצים מ'מורשת'".

מבית המכירות נמסר בתגובה: "ראשית בכל מכירה כשמאן דהו רואה את שם אבותיו או מישהו ממשפחתו על ספר או מכתב מנסה לטעון גנוב וראוי לציין כי 'מורשת' מתייחסת בכבוד ראש ומבררת כל טענה לגופה. ולנאמר בגוף הכתבה: לפני כחודש ימים דיבר הטעון לבעלות עם מנהלי 'מורשת' שביקשו הוכחה לטענותיו . הנ"ל התעלם מהבקשות של 'מורשת' ואמש בסמוך למכירה ניסה בחטף לעצור את מכירת הפריטים ובעזרת בא כוחו נשלח מכתב עם טענות כאלה ואחרות שאין זה המקום לדון בהם.
לגבי המכתבים עם פסק הדין של הרב ברוך בועז יורקוביץ והרב מרדכי ביסטריצקי. אנחנו רוצים להאמין כי המכתבים הנ"ל מזוייפים, אחרת הדברים חמורים ביותר! הפסק דין הנ"ל ניתן בשמיעת צד אחד בלבד! נגד החוק! והרמת יד בתורת משה!!. ובאם יתברר כי המכתבים הנ"ל אכן מקוריים, מורשת מכירות פומביות שומרת לעצמה את הזכות לתבוע את הנוגעים בדבר ואף את הרבנים הנ"ל על כל נזק שיגרם למורשת ולמכירה בעקבות פרסום המכתב.

חשוב להדגיש כי במכירה ישנם 440 פריטי יודאיקה חשובים וכל הטענות הנ"ל הם על 10 פריטים בלבד.

ראוי לציין כי כל הטענות והתביעות הנ"ל אינם קשורים לקונים ושמות הקונים והמוכרים ישארו חסויים".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.