חרדים התלוננו – המלצריות גורשו (וידאו)

סערה בצפת: האורחים החרדים דרשו את עזיבתן המידית של המלצריות, ואלו שהתעקשו להישאר, עבדו הרחק מעיני האורחים. בריאיון מיוחד ל"חי בלילה", הן מספרת על ההשפלה. צפו בכתבה. {סערה בצפת}

הדרת הנשים חוזרת לכותרות: חמש שנים לאחר תקיפתה של הילדה נעמה מרגוליס בחדשות 2 מנסים לשחזר את  המקרה ההוא שהקפיץ את לפיד בבחירות והביא לגל עכור של שנאת חרדים. רק השבוע הותקפה בבני ברק נערה דתית בשל המראה החיצוני, התקרית סוקרה בהרחבה בכלי התקשורת שעטו על הסיפור כמוצאי שלל רב.

אחרי בני ברק, מגיע סיפור נוסף על רקע מגדרי, אמש נחשף בחדשות הלילה, כי  מלצריות שעובדות במלון בצפון הארץ נדרשו לסיים את המשמרת טרם תחילת האירוע, לאור דרישת האורחים החרדים. "הן התלבשו ונראו כמו שצריך, חצאיות עד הרצפה והכפתור האחרון בחולצה סגור", תיארה מעיין פרילוק, כתבת "חי בלילה", את פרטי האירוע.

שתי מלצריות שעבדו באותה משמרת הן שהתלוננו בדף הפייסבוק שלהם על התקרית.  אחת המלצריות, תמי (שם בדוי), מסרבת להיחשף אך לא מוכנה לשתוק על ההשפלה: "אחד הרבנים שם ראה אותי, ואמר למלצר שהוא לא מסכים בשום פנים ואופן שאני אמלצר אותו", סיפרה בראיון לחדשות 2.  מיד ניגש אליה מנהל המשמרת בדרישה ללכת לביתה, כשהתשלום אינו נראה באופק: "עד שמצאתי עבודה אני צריכה להילחם בשיניים כדי שלא יפטרו אותי, ואני חייבת את הכסף".

גם אלונה (שם בדוי) מלצרית חילונית סיפרה סיפור דומה: "ירד עליי הרבה גשם, הרגשתי אבודה, אבל אני חייבת את הכסף כדי לעזור למשפחה, להורים שלי יש חובות ואין מצב שאני לא אעבוד".

. לטענת המלון "הסיכוי שיש אירוע בו דורשים רק מלצרים בנים, מתקיים רק פעם או פעמיים בשנה, הרוב לא דורשים את זה". חשוב לציין, שמשרד הרווחה והעבודה קיבל את פניית המלצריות, ומבהיר באופן חד וחלק שמדובר באפלייה על רקע מגדרי.

צפו בכתבה המלאה

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.