צפת עיר הקודש • מזמינים אתכם לעיר, לא תבואו?

אז ככה, אבל ממש ככה,

פוליטיקה? לא, לא בצפת.
רעש של כסף? לא, גם לא.
מירוץ למען הכבוד? לא, זה לא חוקי פה.

אני מנסה לתאר, מנסה לספר, לשתף, קירי פה שואל מה חדש, ואני, אני לא מחפש חדשות, רק מתרפק על מה שכבר ישן, על מה שכבר עשו, יצרו, אנשים טובים, הטבע שלא גומר להתיישן, לא גומר להשתבח, ממש כמו היין הטוב ששתיתי אמש מאוחר בחושך, עם חברים נוספים שהיין הזמין, מזגנו את האומנות, את השלווה, את האופק שפתאום התרחק הרבה, לתוך הכוסית המלאה עד חציה, כן, כמו שממלאים יין תמיד, אך גם תמיד החצי השני מחפש, מחפש משהוא למלאות איתו את הלב ולא, לא מוצא, ופה.. פה החצי הריק מתמלא ראשון, רק אח"כ היין חובר לו, ועכשיו הם כבר כאילו גוף אחד.

אני יושב בין אומנות לחיפוש, בין אלה שקמו כדי לשכנע מחפשים שאצלם הם ימצאו את שאהבה רוחם, לבין אלה שמבינים שהם לא צריכים לחפש, רק להסתכל קרוב קרוב, אצלם בפנים, ולגלות שהם אומנים בעצמם אם רק ירצו.

אני רואה מישהוא שבא לשתות קפה של בוקר מאוחר, ועיתון בידו, ואני צוחק, צוחק כי אני מדמיין מישהוא יושב עם גיטרה באיצקוביץ בבני ברק ומנגן, וכולם צוחקים מהמראה, כי זה המשוואה, פינה של רעש בתוך עולם מתוקן, העולם מצחיק אז צוחקים, מישהוא כבר אמר זאת לפני.

אז אל תשכחו, לעולם לא, שהעולם היה טוב והרסו אותו, אבל לא שרפו, נשארו רסיסים, ואחד מהם נפל פה בעיר השלווה, בין קבר אחד שבור למשנהו, בין בית הכנסת של האר"י לבית כנסת של ה"בית יוסף",

אתם מוזמנים, האמת מחכה לכם, באהבה גדולה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.