מנהלי החשבונות של הקב"ה / שמואל רוט

הניסיון לתלות את סיבת החטיפה בהרכב קואליציוני כזה או אחר, יותר משהוא חסר נימוס – הוא בעיקר חסר ביסוס. שמואל רוט על "מנהלי החשבונות" של הקב"ה

כנראה שמראות השבוע האחרון הפריעו למישהו. עושה רושם שישנם גורמים בתוכנו שפשוט אינם מסוגלים לשאת את המצב שבו הציבור האמוני בארץ נוטש לרגע את פערי ההשקפות והבדלי הכיפות ומתאחד בתפילות למען הנערים החטופים, זה פשוט צורם להם.

אחרת קשה להסביר מה גורם לאנשים למנות את עצמם למנהלי החשבונות של הקב"ה ולהסביר לעם היושב בציון בשל מה בא עליו הסער הזה.

אם לומר את האמת, קשה מאוד לענות כסיל כאיוולתו בהקשר הזה וקשה שבעתיים לנסות ולהסביר – למי שלא מבין זאת לבד – את העדר הרגישות שיש בפרסום הדברים בעיתוי הנוכחי. מצד שני, אסור להותיר את זירת השיח בידי מי שיעשו הכל כדי לחלל את המופת האחדותי הזה.

אז לפירומנים שהחליטו לדבר בשם כולנו, ראשית כל: החלטתם לעשות חשבונות שמים? זו בחירה שלכם, אבל לפחות תלכו איתה עד הסוף. לא יכול להיות שתגישו לנו תזה שלמה על הסיבות שהובילו, לדעתכם, לחטיפה, אבל תעטפו את התזה הזאת בהבהרות ריקות נוסח "אנחנו לא מתיימרים לדעת חשבונות שמים, אבל…". ברגע שכתבתם את ה'אבל' הזה – אתם כן עושים חשבונות שמים. הניסיון לעמעם את העובדה הזאת במשפט וחצי לא יהפוך אתכם למנומסים או לרציונלים יותר.

"סטטיסטית, בכל פעם שניסו לפגוע בלומדי תורה, משהו בשלווה המקומית התערער. כשמנסים לפגוע בשומרים האמיתיים, הצבא נהיה חלש יותר והארץ נחשפת לסכנות נוראות ומפעם לפעם מוגשים לנו שטרות אימה לפרעון", כך כתב מי שכתב אתמול ב'יתד נאמן'. הביטחון וההחלטיות שבהם נכתבו הדברים כמעט וגרמו לכולנו להאמין להם. אלא שאנו, קטני אמונה שכמונו, החלטנו בכל זאת לבדוק את הדברים. ובכן, לא היינו צריכים ללכת רחוק מידי כדי להוכיח את חוסר הדיוק – בלשון המעטה – של הסטטיסטיקאי המדופלם, העשור הקודם הוא הוכחה מושלמת לכך.
לדוגמא. האינתיפאדה השניה הגיעה לשיא דווקא בימי ממשלת שרון הראשונה, זו שהיתה ידידותית לעולם התורה. לעומת זאת, דווקא בתקופת ממשלת שרון-לפיד הזכורה לרע, נרשם שיפור משמעותי במצב הביטחוני.

רוצים עוד? בבקשה. למרות שממשלת אולמרט העבירה מספר חוקים קריטיים לטובת עולם התורה, היא נאלצה להתמודד עם חטיפת גלעד שליט, מלחמת לבנון השניה ומבצע עופרת יצוקה.

יודגש, מטרת הדברים היא לא להכשיר את הרכב הממשלה ו/או לסנגר על מעשיה אלא להוכיח שההתיימרות לחשב חשבונות שמים בעת הזאת, מעבר להיותה בעייתית מבחינה מוסרית, היא גם מופרכת עובדתית.

אז ברשות מחשבי החשבונות ומביני הדינים, נאמץ את הרישא של דבריכם, קרי: אין לנו עסק בחשבונות שמים ואין לנו כוונה להבין אותם. כל אחד מכיר את נקודות התורפה שלו, וצריך לעשות מאמץ כדי לשפר אותן. וכן, לנצל את אירועי השבוע האחרון כדי לסגור חשבון פוליטי – גם אם ברמיזה – עם מגזר כזה או אחר, זו בפירוש נקודת תורפה .

והכי חשוב, גם אם אתם צודקים (ואתם לא), העיתוי בו אתם מפרסמים את הדברים הוא פשוט אומלל. לא יכלתם לחכות עם זה עוד קצת?! מה הלהט לפרסם קביעות כל כך נפיצות דווקא בשעה כל כך רגישה?! ההסבר המגומגם לפיו "הוציאו את הדברים מהקשרם", הוא בעייתי מאוד בהקשר הזה, בטח ביחס לעיתון שחלק מה-D.N.A שלו זה לבוא חשבון עם כל מילה שנכתבה לא במקום.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. האמת מאחורי "הקרן לידידות" "הכסף ה"מלוכלך" של הקרן לידידות"

  כסף – כמה הוא קובע את הערכים שלנו? האם אנחנו מוכנים לקבל כסף מכל גוף שהוא, גם אם הוא נוגד את תורת ישראל? ורד עשור מסבירה את האינטרסים האמיתיים מאחורי הקרן לידידות.

  תמיד כשצריך להסביר למה אסור לקבל כסף מכל אחד ומדוע אנו חייבות לבדוק מהם הצינורות מהם אנו מקבלים כסף, אנו מביאים את הפסוק 'השוחד יעוור עיני חכמים וכו". במבט ראשון נראה לנו שהפסוק לא מתכוון אלינו – רובנו לא צריכים לבצע פסיקות משפטיות ולהכריע בדין – נכון? אז זהו שממש לא.

  בכל רגע ורגע אנחנו צריכות לבצע החלטות מוסריות ונביא לכם דוגמה פשוטה – השנה מוסיף משרד החינוך קייטנות קיץ של חודש בסיום הלימודים, נכון שזה נשמע טוב? אולם ידוע לנו היטב שהקרן שמממנת את הקייטנות הללו היא קרן שמטרתה להחדיר בעם ישראל חשיבה חיובית כלפי הנצרות!

  הקרן לידידות (שמסווה את מטרותיה אפילו בשמה – שמה האמתי הוא הקרן לידידות בין יהודים ונוצרים!) החלה את דרכה כקרן לא לגיטימית, ה'רב' העומד בראשה הוא יהודי שמעריך את ישו וחושב שיהדות ונצרות הם 'שני הכרובים שמעל ארון הקודש בבית המקדש' (!!!), לא נלאה אתכן ברעיונות נוספים שלו…

  כל גדולי הרבנים יצאו נגד קבלת כספים מקרן זו, אולם היא הפכה (כסף! כסף!) ללגיטימית אצל ארגונים ישראלים רבים ואפילו דתיים וחרדים – נגד פסיקת הרבנים.

  למה לא בעצם?

  מלבד פסיקת הרבנים והאיסור ההלכתי להשתמש בתרומות של כנסיות, מה קורה לנו כשאנחנו מקבלים עזרה מאנשים שהתפללו בכנסייה שהכסף הזה ישפיע עלינו ועל מחשבותינו, ושסוף סוף נקבל את ישו כאלוהים? (חלילה) זה אכן משפיע, ולא כל כך טוב…

  דעתם של אנשים שמקבלים כספים מארגונים נוצרים, או מנוצרים, או מתיירות נוצרית מתעוותת, השקפת העולם שלהם נוטה לקבל את הנצרות כלגיטימית, את ישו כאדם טוב (שלב ראשון לפני הכתרתו למשיח ולאלוהים..) ואת הנוצרים כדת שרוצה לעזור לעם ישראל.
  הדבר שיקרי לחלוטין. זוהי הצגה שמתחתיה כוונות להשפיע על היהודים לנטות לכיוון הנצרות, לצערנו הם מצליחים במקרים רבים.

  מדינה מוצפת ב'כספים מלוכלכים'

  האמת היא שההסבר הנכון לכל האמירות ההזויות של פוליטיקאים ישראלים נגד הזהות היהודית, וכל העשייה הלא מוסברת של המדינה נגד אזרחיה היהודים, היא תוצאה של קבלת כספים מגורמים 'לא כשרים'.
  בישראל קיימות קרנות רבות של גורמי חוץ כאלה ואחרים שמנסים להשפיע על מהלכים גם ברשות המחוקקת, גם ברשות המבצעת ואפילו ברשות השופטת. וכך אנו רואים חדשות לבקרים תופעות שלא ברור לנו מאין צצו, התבטאויות אנטי יהודיות של אנשי מפתח, ועשייה שמשרתת אינטרסים זרים והפוכים לאינטרס של עם ישראל בארצו.

  לא חסרות דוגמות…

  בשיחה עם מדריך של תיירים נוצרים בירושלים הוא הביע את התנגדותו לפעילות הלגיטימית של יהודים נגד מסירת חדר 'הסעודה האחרונה' לידי הוותיקן. הוא הצהיר שהוא יהודי שלא מאמין בכלום. הוא רק מתפרנס , כשהזהרנו אותו שכשהוא מתנגד לצד היהודי, הוא בעצם נוקט עמדה ועומד בצד הנוצרי – הוא הסכים! מדריך תיירים הרי מכיר את ההיסטוריה, ויודע שהיהדות נרדפה על ידי הנצרות במשך 2000 שנה של רדיפות, רציחות, מסעות צלב, אינקוויזיציה וכו'. הסברנו לו שכאדם שלא מאמין בכלום הוא לא היה אמור לעמוד לצד הנוצרים ולו רק כהיסטוריון, והוא הסכים!

  הידעתם שהקרן לידידות משקיעה מאוד בציבור האתיופי והרוסי בשל הערפול הקיים בציבור זה בהבדלים בין יהדות לנצרות? מדוע? כי עבורם הציבור הזה הוא טרף קל שניתן בקלות לשחד אותו להתנדנד לכיוון הנוצרי, עם מעט תמיכה כלכלית כמובן.

  הקרן לידידות תומכת גם בשכבות החלשות בישראל מסיבה זו בדיוק… יש בידינו דוגמות רבות נוספות, על רבנים שלפתע יכלו להגיד על ישו (שנוא נפשנו והסיבה לרדיפות והשמדה של מיליוני יהודים ב2000 שנה האחרונות) שהוא היה אדם טוב וגם רב ויש עוד דוגמות רבות נוספות!
  ושוב- הכסף!

  אז כשאנחנו מסכימות לשלוח את הילדים שלנו לקייטנה בחסות כספים של כנסייה מה אנחנו גורמות להם? בשורה התחתונה – זה יהיה לנו מאוד נוח, מאוד נעים ובסופו של דבר, בפעם הבאה שיהודים יתנגדו למיסיון הנוצרי – אנחנו או ילדנו נירתע מכך. 'למה? הם טובים! הם עוזרים לנו! אתם (היהודים שמתנגדים למיסיון) המעצבנים שגורמים לריבים. תנו לכסף לזרום בשקט!

  ראיתן כמה קל להשפיע על דעתנו? בפעם הבאה שנקרא את הפסוק 'הכסף יעוור עיני חכמים' נדע – הפסוק מתכוון גם אלינו – היהודים והיהודיות הפשוטים ואגב – באתר 'עצומה' מחתימים כרגע את מי שרק מעוניינת על עצומה נגד קייטנות הקיץ של משרד החינוך במימון הקרן לידידות – אתן מוזמנות!

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב